Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Cenio sam tog coveka dok nije usao u blato politike i tu ukaljao sav svoj prethodni rad ,sad je postao obican poltron.
 
Ja sam danas nešto slušao na radiu o tome, ali nisam baš obraćao pažnju jer znam da ja tu nigde ne upadam (ni mlad, ni marginalna područja, ni itd...). Ali na kraju sam čuo da će davanja za novu mehanizaciju ostati ista kao i prošle godine, s' tim da se uvodi ponovo povraćaj za plugove. To bi mi možda bilo interesantno (želja mi je onaj bosanski plug 3 brazde ravnjak :osmeh: ), samo kad bih znao da ću sigurno dobiti povraćaj. Bez tog povraćaja mi je to slabo ostvarivo...
 
Sistem treba da poradi na zastiti naseg proizvodjaca od uvoza poljoprivrednih proizvoda. Daleko mi vise gubimo nego sto proizvodjaci dobiju na subvencionisanju i povracajima.
 
A sta je sa kravama? Koliko sam razumeo, za umaticene ostaje 25000, a uvode za neumaticene 5000?
Jedu govna na tone,ako oce da se uozbilji ili poveca stocarska proizvodnja trebali bi da svako grlo dobija subvenciju ali da je u sistemu maticenja i da se na taj nacin popravlja i genetika,a sad kad su poklane krave kao se setili da daju i za ne umaticene.Znaci po meni svako grlo, svaka kategorija i svaka vrsta stoke da dobija subvenciju a pogotovo ovi na planinama i zapustenim podrucjima.
 
Ja sam danas nešto slušao na radiu o tome, ali nisam baš obraćao pažnju jer znam da ja tu nigde ne upadam (ni mlad, ni marginalna područja, ni itd...). Ali na kraju sam čuo da će davanja za novu mehanizaciju ostati ista kao i prošle godine, s' tim da se uvodi ponovo povraćaj za plugove. To bi mi možda bilo interesantno (želja mi je onaj bosanski plug 3 brazde ravnjak :osmeh: ), samo kad bih znao da ću sigurno dobiti povraćaj. Bez tog povraćaja mi je to slabo ostvarivo...
Ako sam dobro shvatio,a mislim da jesam, od ove godine ce moci na tom principu. Spominjo se valjda i neki rok za odgovor sad , dal bese 60 ili 90 dana....
 
Koliko sam shvatio te pare ce dobiti vlasnici krava a ne tovljaci junadi.
U pravu si, nisam slusao od pocetka ''krave za proizvodnju teladi'' ce dobiti 5000din :haha: ovde sam ja poceo da slusam kad je rekao da ce ljudi dobiti 5000 na pocetku tova da investiraju u stocnu hranu, sad tek shvatam da je i ovo jedan od njihovih promasaja, ljudi koji drze krave muzare jedva cekaju da se tele obelezi i da putuje, i kakav ce to efekat imati?
http://media.rtv.rs/sr_lat/brazde/24813
 
A ko ce u sistemu da pokrene to pitanje kad time izmice stolicu sam sebi.....?

Izmiice stolicu sebi, ali lomi vrat nama. Dok narod iscekuje dali ce, kada ce,,,, ovamo radi godinama za dzabe. Zastiti trziste, smiri oscilacije cena, a moja je briga kako cu ja proizvesti. Ovo je samo zamazivanje ociju lakovernim ljudima. Dobijes 1 000, a izgubis 3 000.
 
Po izjavi Glamočića ratari su za 13% povećali proizvodnju a stočari za 2% smanjili (ako sam dobro razumeo), nešto slabo ove subvencije utiču na rast stočarstva.
 
Po izjavi Glamočića ratari su za 13% povećali proizvodnju a stočari za 2% smanjili (ako sam dobro razumeo), nešto slabo ove subvencije utiču na rast stočarstva.

Ni tih 13% nije zahvaljujući njima i njihovim "subvencijama" nego blagorodnoj godini (uz odgovarajuću agrotehniku),koja se sad pogodila i ko zna kad opet,mislim u 10 godina da neće.Prema tome videćemo dogodine,rezultate.
 
U ratarstvu je proizvodnja povecana zahvaljujuci Bogu i idealnoj godini za vecinu kultura ,a za poboljsanje stanja u stocarstvu mislim da ni ove a ni duple subvencije nebi dale rezultate.
Za stocarstvo treba da se menja sistem iz korena sto je kolega Janosh u pravu ,ali za to nema politicke volje i bojim se da je za to vec kasno.
Kardinalne i neispravljive greske u stocarstvu se vuku jos od pocetka 2000-tih i za neke stvari nema ispravke na zalost.
 
Kako je rekao taj bisi ministar u Brazdama ove godine nece biti ni obnove gazdinstva. Jedino oni koji imaju promene moraju ih prijaviti. Cudi me da mu niko nije postavio pitanje zasto je ukinut Pio kao pokazatelj ko se iskljucivo bavi poljoprivredom. Mnogo para se odlilo na gazdinstva kojima to nije osnovno zanimanje. Da je to definisano sigurno bi bilo bar tri puta vise para.
 
Nazad
Vrh