Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Da li neko zna, da li mozemo mi koji placamo pio preko drugog posla a imamo gazdinstvo, da se prijavimo da placamo pio i preko poljoprivrede i da tako steknemo uslov za subvenciju. da placamo pio i na jednom i na drugom poslu.
 
Koliko sam upoznat možeš da se prebaciš na Pio poljoprivrde, ali da uplaćuješ 2 nemože...
 
Druze vidi, meni nije full time job, ovce hranim samo vikendom, samo mi se vikendom jagnje, maline isto kopam samo vikendom, od sad cu i brati samo vikendom.
Jer nisam poljoprivrednik samo se igram poljoprivrede.
 
@shale Ali on ne zeli da gleda iz te tacke gledista! Najlepse je gledati sebe, prema tome doneti neke zakljucke gde uvek padas na noge!
Njemu smeta to sto ja ili neko drugi koristi legalno svaki moguci podsticaj od Pokrajne i Republike po pitanju poljoprivrede a ne razmislja da od te poljoprivrede do juce sam skolovao jednog studenta a sada drugog i da domacinstvo ima 7 clanova i niko nije zaposlen da bi imao mesecna primanja!
Takodje stariji sin nema nameru za sada da se zaposli iako ima zavrsen master ekonomije i sutra preko sutra agronomije! Dakle ne sedi dupetom kao ti NA na dve stolice!
Da bi ti sutra nudili tamo na poslu neke subvencije u bilo kom vidu bio bi prvi koji bi popunio sve zahteve kako bi to ostvario, isto bi i sa druge strane u poljoprivredi uradio, pa bi se pitao da li razmisljas o tom principu i prodaje vere za veceru, cini mi se da sam cuo negde nesto otome?!
 
Kolega nemoj da se prozivamo, ali ja imam status studenta, to stoji, i kada završim taj prokleti fakultet nije mi namera da se negde zaposlim nego da radi to što i sad radim, i da zivim samo od bavljanja poljoprivredom i to ti je katogorizacija pravog poljoprivrednika, a kod nas je i bio takav problem, svi ko god je imao neku zemlju mogao je da dobija subvencije, i šta se sa time postiglo, apsolutno ništa.

Tako da ja i dalje smatram da subvencije bilo kakve vrste treba da dobijaju ljudi koji se isključivo bave poljoprivredom, a ne neko ko radi u firmi pa vikendom se igra poljoprivrednika i kovori kako je to lako...

I kakvo veze ima koliko se troši repromaterijala za obradu zemljišta, kad svako zemljište zahteva drugačije resurse za obradu.

Takođe možemo i tebe da kategorizujemo da nisi poljoprivrednik, pošto si zaposlen, a pored odrađuješ sa ćaletom zemlju, jel da?!


I rekao si dal je neko nekog pitao da bi se preoirijentiosao na obradu zemljišta? Pa ko je mog brata i mene to pitao? Pa naravno niko, nego smo se samo na to odlučili i trudimo se da uspemo u tome koliko možemo... I svako ima pravo da odluči da li zoće da bude zaposlen tj. da radi za nekog ili želi da bude sam svoj gazda i da radi za sebe!!!

- - - - - - - - - -




Druže nemoj da se ljutiš ali uzmi u zakup zemljišta, ubaci neke intenzivne kulure, voće, povrće... Naravno da nisu isti uslovi za bavljenje poljoprivredom nigde kod nas u državi jednaki, ali kao što sam rekao treba da napravi kategorizacija ko je poljoprivrednik a ko ne, i da se sredstva subvencionisanja usmere ka onim kome je to ful time job (izvorni posao), a ne svima davati pa subvencije ispadnu manja nego socijalna davanja.

Svugde u svetu postoji ta kategorizacija, a ko želi da se dopunski bavi time, to je njegov izbor...

Jako smo.pametni za druge a sve samo nama.Kako.vas nije sramota i stid .Stidite se!Ja radim.dosta zemlje vidi se odakle sam ali nemam takvo razmisljanje.
 
Vidi još jedan komentar i neću više, pošto svako navodi vodu an svoju vodenicu. Sa 4 ha zemlje ni ne može da bude ozbiljna proizvodnja u ovoj našoj državi Srbiji, a zato ti je i dopunski posao što nemožeš da živiš od plate koju zarađuje u preduzeću u kom to radiš, jasno je to meni, pa nisi ti jedini koji to radi, ali to opet neumanjuje sistem da se poljoprivreda uvede u kategorizaciju, tj. da se razgraniči ko me je to osnovno zanmanje, pa majka mu stara to je svugde u evropi urađeno, naravno davnih dana, a vidi se gde je njihova poljoprivreda a gde je naša, zato što se u njoj zadnjih 25 godina samo priča, a neradi ništa, i ljudi koji nešto znaju, neslušaju se...
 
Znaci jos vise ce da procveta siva ekonomija kad se ovi prijavljeni poodjavljuju sa radnih mesta da bi presli u Pio i tako dobili subvencije, zanimljivo.

Shale nije mi bila namera da prozivam i nikako nisi u istoj poziciji kao neko, sad ces opet reci da prozivam ali jbg tako je. Pre nego sto si poceo da se bavis ovako polu kako se sad bavis u kuci ste imali dosta svoje zemlje, vecinu radila, zemlje u zakup pa je puno lakse nastaviti i tako uvecavati.

Ovo mi dodje kao da zajeba&&& nekog coveka ko ima porodicu, 5-10 jutara svoje zemlje i radi za 200e kad mu kazete uzmi jos u arendu. Slicno kao kad bi gladnom coveku rekao jedi makar na silu ili ako nemas hleba jedi bez hleba,a moz i kolaca.

To sto nekom tata ne ostavlja 100kj zemlje, 2 komabja,3 traktora pa mora da radi i zemlju i u firmi je daleko od dupeta na 2 stolice.
 
Jako smo.pametni za druge a sve samo nama.Kako.vas nije sramota i stid .Stidite se!Ja radim.dosta zemlje vidi se odakle sam ali nemam takvo razmisljanje.

I sad si ti upravi što si rekao ništa a kao radiš dosta zemlje? Ma nemoj mi reći... Ja nema ničega da se stidim, sve što sam rekao stoji, ako neko ima neke argmente da me ubedi drugačije, ok, rado ću ga saslušati, a ako nema, bolje da nespamuje temu...
 
Kome tata ne ostavi taj me.moze da radi poljoprivredu .Povlascenni da budu oninsamo kojima tata ostavio.

- - - - - - - - - -

I sad si ti upravi što si rekao ništa a kao radiš dosta zemlje? Ma nemoj mi reći... Ja nema ničega da se stidim, sve što sam rekao stoji, ako neko ima neke argmente da me ubedi drugačije, ok, rado ću ga saslušati, a ako nema, bolje da nespamuje temu...

To sta ja radim i.kolilo radim mozes od drugih da cujes.Ali takav bezobrazluk da.nekome ja predlazem sta da radi i da.mu stajem.na muku necu sebi dozvoliti.
A iz.posta mozes da.zakljucis sta mislim.
Prvo.nije isto baviti se poljoprivredom kod nas i u brdovitom podrucju.Ja bih njima pomogao .Drugo.ne.mogu ja koji radim ha sa3 cifre da imam ista placanja kao i onaj sa par ha a da pritom idemo na to da njemu ne damo da zivi.Neka radi covek u jos 10 firmi ako je sposoban.
 
Znaci jos vise ce da procveta siva ekonomija kad se ovi prijavljeni poodjavljuju sa radnih mesta da bi presli u Pio i tako dobili subvencije, zanimljivo.

Shale nije mi bila namera da prozivam i nikako nisi u istoj poziciji kao neko, sad ces opet reci da prozivam ali jbg tako je. Pre nego sto si poceo da se bavis ovako polu kako se sad bavis u kuci ste imali dosta svoje zemlje, vecinu radila, zemlje u zakup pa je puno lakse nastaviti i tako uvecavati.

Ovo mi dodje kao da zajeba&&& nekog coveka ko ima porodicu, 5-10 jutara svoje zemlje i radi za 200e kad mu kazete uzmi jos u arendu. Slicno kao kad bi gladnom coveku rekao jedi makar na silu ili ako nemas hleba jedi bez hleba,a moz i kolaca.

To sto nekom tata ne ostavlja 100kj zemlje, 2 komabja,3 traktora pa mora da radi i zemlju i u firmi je daleko od dupeta na 2 stolice.


Ispada da neprozivaš, ali prozivaš... Naravno da nemožemo da se poredmo niko sa nikim, pa ovde je pričano o restituciji, zamisli da sada preko noći nekom vrate 30 40 hektara, što mu je dedi i prandedi oduzeto, pa taj preko noći gazda, a možda nije ni poznavao ni dedu ni prandedu...

Slažem se da smo imali traktor i osnovna radila, ali svo ovo što smo stekli stekli smo radom, niko nam ništa nije poklonio... I da nebude da ja navodim vodu na svoju vodenicu, i mi ćemo sigurno konkurisati za takve podsticaje, ali moj brat čim je završio sredji školu, počeo je da radi na zemlji da paća sebi doprinose za Pio, niko ga nije naterao nego je tako hteo...

Druga stvar, nevidim zašto pordiš mene sa članom @vladimir.. mi u ničemu nismo isti...

- - - - - - - - - -

Kome tata ne ostavi taj me.moze da radi poljoprivredu .Povlascenni da budu oninsamo kojima tata ostavio.

- - - - - - - - - -



To sta ja radim i.kolilo radim mozes od drugih da cujes.Ali takav bezobrazluk da.nekome ja predlazem sta da radi i da.mu stajem.na muku necu sebi dozvoliti.
A iz.posta mozes da.zakljucis sta mislim.
Prvo.nije isto baviti se poljoprivredom kod nas i u brdovitom podrucju.Ja bih njima pomogao .Drugo.ne.mogu ja koji radim ha sa3 cifre da imam ista placanja kao i onaj sa par ha a da pritom idemo na to da njemu ne damo da zivi.Neka radi covek u jos 10 firmi ako je sposoban.


Druže čime sam ja nekog uvredio zato što sam napisao da treba da se utvrdi kome je poljoprivreda osnovno zanimanje? Jesam li ja negde reako da ljudim u ruralnim područjima kao što je Nova Varoš netreba pomoći?

Ja samo govorim da treba da se utvrdi kome je poljoprivreda osnovno zanimanje, a kome ne, i onaj kome jeste da ima beneficije u subvencionisanju, bez obzira koliko površine zemljišta radi i gde se nalazi u ovoj našoj lepoj Srbiji.
 
AKO ima 2 kao tvoj brat da stvarno rade u opstini njema momcima treba dati bez konkursa znas i sam. Drugo je komandovati iz NSa. :osmeh: Ovo sad nije prozivka ovo je cinjenica.
 
To sto nekom tata ne ostavlja 100kj zemlje, 2 komabja,3 traktora pa mora da radi i zemlju i u firmi je daleko od dupeta na 2 stolice.
Kamo srece da ima tata 100 kj zemlje! Nema na zalost, ali da poveca posed i da radi jos vise to stoji! A ako ti ne bi bio i tamo i ovamo onda bi se i ti preorijentisao na samo jedan posao od kojeg bi vise zaradjivao ili voleo! Ovako ne mozez ti vise zemlje da obradis u 1/4 dana i da imas volje, zemlja se ne radi samo za vikend kad imas slobodno!
 
@shale Ali on ne zeli da gleda iz te tacke gledista! Najlepse je gledati sebe, prema tome doneti neke zakljucke gde uvek padas na noge!
Njemu smeta to sto ja ili neko drugi koristi legalno svaki moguci podsticaj od Pokrajne i Republike po pitanju poljoprivrede a ne razmislja da od te poljoprivrede do juce sam skolovao jednog studenta a sada drugog i da domacinstvo ima 7 clanova i niko nije zaposlen da bi imao mesecna primanja!
Takodje stariji sin nema nameru za sada da se zaposli iako ima zavrsen master ekonomije i sutra preko sutra agronomije! Dakle ne sedi dupetom kao ti NA na dve stolice!
Da bi ti sutra nudili tamo na poslu neke subvencije u bilo kom vidu bio bi prvi koji bi popunio sve zahteve kako bi to ostvario, isto bi i sa druge strane u poljoprivredi uradio, pa bi se pitao da li razmisljas o tom principu i prodaje vere za veceru, cini mi se da sam cuo negde nesto otome?!

Samo te molim da mi ovo objasniš, na koga misliš?

- - - - - - - - - -

AKO ima 2 kao tvoj brat da stvarno rade u opstini njema momcima treba dati bez konkursa znas i sam. Drugo je komandovati iz NSa. :osmeh: Ovo sad nije prozivka ovo je cinjenica.

Nije tako!!! KAd god je sezona ja samo u Krčedinu, kad god se radi ja sam u Krčedinu, i u proleće i u leto i u jesen, tako da nemožeš reći da ja komandujem i NS-a... E sad što je KRČEDIN blizu NS, nisam ja kriv!!!:osmeh:
 
Ja kad sam upisao poljoprivredni faklutet imao sam nameru da kad ga završim da se vraim kući na svoje imanje i da tamo primenjujem znanja koja sam stekao u toku studiranja...
Nažalost studiranje se odužilo baš zbog toga što sam kad sam postao apsolvent to i radio...

A NA voli da zeza, mada nije loš čovek...:osmeh:
 
Ima tata dobru mazalicu kad za 10godina od jednog traktora dogura do 3, a od 0 kombajna uspe tek do 2 da dogura.

Shale i na moru se onaj zadnji dan poznalo cije su ruke seljacke, a koji smo iz grada za vikend dolazili kuci. :osmeh:
 
Kome da se vrati,nacistima,ako me dobro secanje sluzi pola vojvodine su bili svabe ili neki nacisti,proterani su pa je naseljena sa svih strana bivse juge.

sa kojih svih strana??? da nije mozda iz makedonije i slovenije naseljavano?? i gospodine nije svaki nemac nacista! kao sto nije ni svaki srbin cetnik.. znas neko ljude gleda i ljudski...
 
Ima tata dobru mazalicu kad za 10godina od jednog traktora dogura do 3, a od 0 kombajna uspe tek do 2 da dogura.

Shale i na moru se onaj zadnji dan poznalo cije su ruke seljacke, a koji smo iz grada za vikend dolazili kuci. :osmeh:

To slana voda isprala... I samo ću ti još ovo reći, niim izazvan si me bezveze prozivao, neznam zašto, mora da si mi nešto ostao dužan...
 
Nazad
Vrh