Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Kada se vec spominju telehenderi za nosenje vreca vestaka i semena podrzavam da se subvencionise.Pa to je radna snaga koju nemamo.Evo ovde u Subotici nemas naci ni jednog da nosi dzakove i istovara i utovara,svu radnu snagu odnela ''industrijska zona'' koja je dobila subvencije od drzave za svakog koga zaposli. Doduse na taj nacin bi moglo i da se dodeli gazdnstvu subvencije za svakog zaposlenog koga ujavi neko ,tako da evo malo i mi mali da skrenemo paznju na velike da ujave svoju radnu snagu i daju platu kao u Evropi,kad se vec evropski traktori i mehanizacija fura.Koliko bi se samo para skrenulo sa subvencija za telehendere na radnu snagu.Nek satnica radnika bude 10-15e a ne 130-150 din.Cast onom ko utovara i istovara i sve radi sam samo ko ima puno nema sanse da sastigne sam.
Nemam ja nista protiv kupovine telehendera ko moze to sebi da priusti neka kupi, ali neka ne ocekuje povracaj jer je to neka vrsta luksuza. Mislim da je mnogo vaznije da se subvencionise dizel da se poveca za vestak jer te stvari koristi svaki poljoprivrednik od onog sa par ha pa na vise.
 
A gde moze da se vidi koji su tacno uslovi za konkurisanje za subvencije na nov traktor i koji sve dolaze u obzir?
 
Radna snaga jeste problem, ali NE PODRZAVAM subvencionisanje masine koja kosta kao zapadni traktor od 100ks pa na gore. Za te pare moze da se uradi pravilnija preraspodela novca, na manje proizvodjace. Uvek sam pre za povracaj akcize nafte makar i 50l po ha, nego za telehender. Onaj ko ima puno on jeste firma i ne treba mu pomoc drzave cim ima para za telehender.
 
A gde moze da se vidi koji su tacno uslovi za konkurisanje za subvencije na nov traktor i koji sve dolaze u obzir?
Ne moze jos nigde.Rekli da ce se znati do polovine februara ali cvrc Milojka...Dok prvo rodjake osiguraju da ce dobiti pa onda dolazimo mi boranija da pokupimo ono sto je ostalo(ako ostane).U pitanju je samo oko 150 traktora.
 
Mislim da bi trebli da subvencionišu nabavku automobila kao npr. toyota hilux jako korisna stvar u poljoprivredi....
Prevoz semena, hemije, obilazak njiva tokom cele god.

Sviđaju mi se ovakva razmišljanja,u ministarstvu žude za ovako dobrim idejama:ppozdrav:.
Meni je potreban Manitu da ćistim oluke i da menjam crep kad se razbije a ne da padnem sa lotre pa me ni sajdžija ne bi pokupio.
 
Nemam ja nista protiv kupovine telehendera ko moze to sebi da priusti neka kupi, ali neka ne ocekuje povracaj jer je to neka vrsta luksuza. Mislim da je mnogo vaznije da se subvencionise dizel da se poveca za vestak jer te stvari koristi svaki poljoprivrednik od onog sa par ha pa na vise.
Kad drzis vecu kolicinu stoke nikako nije luksuz. Sluzi za izdjubravanje objekata, utovar stajnjaka na deponiji, nagrtanje silaze, uzimanje silaze i druge hrane i ubacivanje u miks prikolicu, utovar rolo bala na njivi ili u krugu imanja, skidanje sa kamiona paleta djubriva, utovar proizvoda u kamione, opsluzivanje mlina ako se radi silaza zrna kukuruza i jos mnogi drugi poslovi.
Nista manji luksuz nije od traktora, kombajna i drugih prikljucaka.

Odavno su se oni snabdeli:
 
To sa tim teleh. navigacijama trazili su 100p+ - posle Tare tako su novinari preneli .ako to bude onda dobro lobiraju.

Nada poslednja umire.
 
Ili jos bolje vw Amarok! :osmeh: Za neki dan idem na test voznju :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@dragan, mims,

ovako nesto? http://www.hidrolider.com/

moze i boja da se bira :bravo:
Ma jok, oni nemaju za 577 i mtz82 :haha:
ovako nesto

29o6368.jpg
 
Danas poslepodne je ministar poljoprivrede Branislav Nedimovic posetio nase selo. Prvo je jedan perspektivni mladic iz SNS odrzao maestralan govor, da je malo falilo da napustim predavanje koje je trebalo biti ISKLJUCIVO poljoprivreda a ne politika.
Uglavnom na moja pitanja 1) zasto telehender, a ne recimo nafta? - Odgovor je bio razmatra se nafta i radi se na tome. 2)Da li ce se na povracaju biti samo vocarski traktori ili svi, odgovor je bio SVI za podrucje Vojvodine do 100KW snage i maksimalno 50% vrednosti traktora bez PDV-a ili 1.800.000din.

Pohvalio bi ljude iz Stapara kao i nekoliko ljudi koje ne poznajem na dobrim pitanjima na koje odgovor je dat, ali nista znacajno u odgovoru nije sadrzano.

1) Problem naplate robe - kod nas u selu 2 firme su ojadile ljude i nista od naplate tih dugovanja
2) Problem sa Pramenkom i umaticenim ovcama (ne znam tu tematiku ko zna moze da napise vise)
3) Pitanja u vezi preradivackog sektora na kome se insistira za onih 30% drzavne zemlje i na pitanje vlasnika privatne mlekare iz Stapara o iznosu subvencija za novootvoreno radno mesto isto nista narocit odgovor. Strani investitori imaju prodju bolju od domacih. Nas preduzetnik moze dobiti 120-150 hiljada po radnom mestu uz hrpu papira a stranac dobije zemljiste, veliku subvenciju po radniku i do 10.000e a prosek je preko 4000e po recima ministra.

-Na kraju svega istekao bi resavanje problema duge naplate i uvodjenja reda u platni promet. Na primer da posle 45 dana od valute automatski se skida sa racuna duznika, poveriocu.
Za naftu mrka kapa za ovu godinu. Placacemo je 150din/l a dok se sete da se nesto promeni prosla godina i od akcize i pdv-a mi njima vratili novce od bednih 4000din/h subvencije.
 
Da stim da je tad i za Srbiju bilo nesto a sad samo za Vojvodinu

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Sva sreca na forumu ima dobrih ljudi pa ako neko juzno od BGa resi da kupi traktor, lako ce naci nekog severno ko ce mu uzeti na svoje ime.

Vodili su se mišlju da se u Vojvodini više bave ratarstvom a u Srbiji voćarstvom ali što nekog sad diskriminisati.Možda grešim ali im je cilj da nas malo posvađaju pa da mogu lakše da nas zavrću i ove južno i severno od Beograda
 
Da pojasnim to oko traktora. Pokrajina ima svoje fondove i iz tih fondova ce ici traktori za ratarstvo. Za vocarstvo idu iz drzavnih fondova traktori. Limit je 100kw, a maksimalan iznos povracaja je 1.800.000din ili oko 14.500e. Maksimum je i 50% povracaja na cenu bez PDV-a ili 65% za ruralna podrucja. Oko bodovanja i slicnih stvari kao 2010. godine nije pricano o tome.

Ono cime sam zadovoljan je sto na primer nece se dobiti 50% povracaja za JD koji kosta 60.000e, pa da taj covek dobije 30.000e povracaja vec maksimalno 14.500e. Time postajemo jednakiji malko i to jeste korak napred.
Nisam zadovoljan sa stanjem cena nafte. Neka uvedu plavi dizel, neka nas oslobode akcize za tih 20ha puta X litara po hektaru. Da nam daju 60l po ha x 50din (otp je toliko akciza, mozda malko manje). Mislim da je to mnogo ravnopravnija podela novca svih nas od subvencionisanja skupih masina poput navedenog telehendera. Nisam znao podatak da 105+ je lobirao za to, da sam znao spomenuo bi to i naglasio da sada mi mali javno na tribinama treba da lobiramo na naftu.
 
Nazad
Vrh