Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

A za gorivo i dalje nista...A cena raste.Katastrofa...::jako_besan::
Bas me zanima, kako li ovi nadležni objasnjavaju to sto se gorivo ne regresira ... :sta:
Jesenas kad smo sejali, gasno ulje je bilo nekih 125-127 po litru, sada je 142-144. Evrodizel bio 133-137, sada 150-153. Tacno teraju nas male da dignemo ruke, prodamo sve pa u belom svetu da sluzimo druge...
 
Potpuno sam saglasan sa Cocijem. Cija je ludost da se finansira povracaj za telehender? To treba 2-3 coveka u svakom selu. Pritom ta masina je jako skupa a oni kojima treba nije im problem da plate njenu punu cenu. Jako sam nezadovoljan sa time i izrazicu svoje nezadovoljstvo cim budem imao prilike na nekom skupu koji ce se sada sve cesce organizovati kako izbori budu se primicali.
 
Sit gladnom ne veruje. Kada bi hteli da skinu akcize sa dizela za poljoprivredu mogli bi da se odreknemo subvencije po hektaru, eto koliki je ustupak. Za koje plugove se očekuje povraćaj, ima li limita u ceni?
 
Covek je iz Vojvodine tacnije iz Gospodjinaca i clan je ovog foruma. Slabo je aktivan, a od kad je postao savetnik Ministra jos se redje oglasava na forumu, ali ga zato redovno prati sudeci po njegovim posetama. Posto se mera ministarstva ovde dosta kritikuju mogao bo da nadje malo vbremena pa da nam se ovde obrati i objasni kakve su to mere ministarstva koje kreditiraju na primer telehendere i koji je to nivo gazdinstva kad su stigli do toga da telehenderom nose dzambo vrece vestaka ili da telehenderom guraju gomile kukuruza kako je on objasnio. Zatim DZPS navigacija. Pa to nema veze s pamecu. To je cist luksuz za 95% poljoprivrednika. Da to treba malom i srednjem poljoprivredniku ili treba onima koji rade na stotine ha i imaju brda robe? Novina je i da zahtev za povracaj mogu da podnesu i pojedinci koji nisu ragistrovani poljoprivrednici koji se registruju tek ako im zahtevi za povracaj budu odobreni. Sve su ovo mere koje su namenski pravljene za mali broj ljudi, a kad se trazi subvencionisani gorivo i gorivo oslobodjeno akciza i sto bi bilo dostupno svakom seljaku e to ne moze i CRKNITE seljaci, sta nam mozete.

Generacijo,svaka čast,neka si mu i rekao (napisao):ppozdrav:
Nemaju oni sluha za male poljopribrednike-crknite i oslibodite zemlju snalažljivima
 
Imaćemo puno selo telehendera kada sve to lepo krene.Valjda neće biti kao nekada kada su se kupovali Golfovi dvojke i trojke dizeli a sve u cilju nadkurivanja pa skoro svaka kuća imala po jedan primerak a glavni adut je bila dodatna oprema pojedinog primerka pa tvoj eto ne valja jer nema šiber ili nema centralnu bravu... :haha: Moramo se dobro raspitati šta sve spada u serijsku opremu a šta u dodatnu. :haha: Nema nama 'leba od ovih buzdovana na vlasti.
 
Kad namontiram navigaciju koju subvencionisu na IMT 533 pa kad krenem da sejem 4 prohod, pa onda 7, pa se vratim na 1 prohod. Jos kad neko prodje lenijom pa kad vidi umece, bice veca atrakcija od golfa iz 90-ih. Jos zanimljivije ce biti kada telehenderom budem tovario seme soje u sijacicu. Moram ga maksimalno iskoristiti da pravi sate, makar i bez veze.
Sada treba njihovi puleni da pokupuju telehendere za male pare i navigacije za JD, zato i jeste takva uredba.
 
Kad namontiram navigaciju koju subvencionisu na IMT 533 pa kad krenem da sejem 4 prohod, pa onda 7, pa se vratim na 1 prohod. Jos kad neko prodje lenijom pa kad vidi umece, bice veca atrakcija od golfa iz 90-ih. Jos zanimljivije ce biti kada telehenderom budem tovario seme soje u sijacicu. Moram ga maksimalno iskoristiti da pravi sate, makar i bez veze.
Sada treba njihovi puleni da pokupuju telehendere za male pare i navigacije za JD, zato i jeste takva uredba.

Jedan veliki "gazda" kojeg poznajem pre mesec dana kupio tri navigacije , verovatno sasvim slučajno:sta:
 
To je druga prica. Taj verovatno nece imati pravo na povracaj jer je pazario pre nego sto mu je odobren povracaj. To je po novoj uredbi. Znaci prvo profaktura pa podnosenje zahteva za odobrenje i po odobrenju kupovina da bi se dobio povracaj.
 
Kako onaj objasnio u emisiji, od 16og oktobra vaze racuni sve do izlaska uredbe, a kad uredba izadje onda po tom novom.
 
To je druga prica. Prvo po staroj uredbi koju ti pominjes povracaj je 40%. Drugo po staroj uredbi nije bilo povracaja za DzPS navigacije, telehendere i ostala ratarska pomagala visoke tehnologije.
 
Kako nema novine u vezi dizela? Ima. Novina je da je skraćen proces provere dizela iz rezervoara traktora sa 4 na 2 dana. Ono jes da to nije analiza koja će proveriti kvalitet dizela... analiza koja će vas možda koštati 50.000 ako vam je nafta "loša"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je druga prica. Taj verovatno nece imati pravo na povracaj jer je pazario pre nego sto mu je odobren povracaj. To je po novoj uredbi. Znaci prvo profaktura pa podnosenje zahteva za odobrenje i po odobrenju kupovina da bi se dobio povracaj.

Sad sam odgledao emisiju opet i koliko sam razumeo , vazice se racuni od 16.oktobra , pa do izlazka uredbe, a po izlasku uredbe konkurise se predracunom.
Ali u svakoom slucaju cu pozvati sutra da proverim.
 
To je druga prica. Taj verovatno nece imati pravo na povracaj jer je pazario pre nego sto mu je odobren povracaj. To je po novoj uredbi. Znaci prvo profaktura pa podnosenje zahteva za odobrenje i po odobrenju kupovina da bi se dobio povracaj.
Si-siguran?
90% firmi se sa tobom dogovora kada hoces racun!
Samo kupi,ostalo je nasa briga.

Nije nama vucic kriv....
 
Ne bi bilo loše da moderatori naprave anketu o tome šta mislimo o najavljenim uredbama. Pošto već čitaju, možda nekom dodje iz d....a u glavu.
 
Kada se vec spominju telehenderi za nosenje vreca vestaka i semena podrzavam da se subvencionise.Pa to je radna snaga koju nemamo.Evo ovde u Subotici nemas naci ni jednog da nosi dzakove i istovara i utovara,svu radnu snagu odnela ''industrijska zona'' koja je dobila subvencije od drzave za svakog koga zaposli. Doduse na taj nacin bi moglo i da se dodeli gazdnstvu subvencije za svakog zaposlenog koga ujavi neko ,tako da evo malo i mi mali da skrenemo paznju na velike da ujave svoju radnu snagu i daju platu kao u Evropi,kad se vec evropski traktori i mehanizacija fura.Koliko bi se samo para skrenulo sa subvencija za telehendere na radnu snagu.Nek satnica radnika bude 10-15e a ne 130-150 din.Cast onom ko utovara i istovara i sve radi sam samo ko ima puno nema sanse da sastigne sam.
 
Ja bi pozdravio ovu uredbu kada bi u njoj stajalo PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI ako se vec zna da nema radne snage na selu a traktor ima svako, pogotovo sto vecina ima MTZ-a za koje mala privreda radi jeftine utovarivace, njima to nebi odnelo mnogo para a nama bi mnogo znacilo!
 
Nazad
Vrh