Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

gene

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2012
Poruka
55
Lokacija
uljma
Da li je neko cuo nešto o subencijama za 2017 godinu?
 
Ostaje sve isto,nemojte se cimati bez veze,povećava se za krmače (kojih je sve manje), krave koje daju telad za tov (kojih je sve manje), Specijalni traktori za voćare do 50% (uglavnom veliki igrači i stranci) i davaće se bespovratna sredstva za "mlade",u iznosu od 75%,ali to je toliko opširno rečeno da o tome ne treba ni rasparavljati, pominju se marginalna područja,pa onda samo povratak na selo,a ne za one koji su već na selu,pa ne spominje se starosna granica itd... U suštini skoro sve će dobiti opet 10 % tajkuna i stranaca,a ostali ćorak.
Jedino možda za izbore može nešto da se promeni ako im anketna ispitivanja kažu da ne stoje baš najbolje.
 
Ima li reci kad ce izaci konacno uredba o tim bespovratnim sredstvima za mlade poljoprivrednike ?? Bas me interesuje o cemu ce biti rec, jer imam u planu gradnju nekih skladistenih kapaciteta
 
Koliko sam cuo ostaje isto po ha 2000+2000

Ja sam razumeo da će biti samo za đubrivo,a što se tiče mladih,da imaju do 40 godina,da su prijavljeni na PIO,a za ruralne krajeve-nisam siguran.Danas me zvale dve poljoapoteke,gde se inače snabdevam sa đubrivom,da nude Ureu povoljno po 34 dinara,samo do 31.12. jer posle poskupljuje!Vidim da niko još ne grize na to!
 
Vidim danas da je clan foruma Radivoj Nadalacki savetnik ministra za poljuprivredu ,valjda ce nam dati neke odgovore.
 
Ja bih ukinuo i ovih 2000+2000, ovo je sramota, prestao sam i da uzimam tu crkavicu. Ne znam samo s kim trebamo biti konkurencija u svetu sa ovim subvencijama.
 
ja sam vise da nam daju jedno 50- 80 litara na karticu po hektaru da tocimo. nego ova lakrdija od 2+2=podsticaj. pa to podstice da ne radis a ne da radis... kod nas u selu kad gledam koliko se spara na prohodima mislim da bi najmanje 200kg prinosa po hektaru bilo vise da se na to ne gleda i da se radi kako treba svaka operacija.
 
Kako ce izgledati podsticaj za te vocarske traktore? Gde je definisano sta je vocarski traktor? Sa NH t5060 se moze prskati voce u mom slucaju, a da li ga oni vide kao vocarski?
 
I mene zanimaju te subvencije za mlade na selu, gde, kako I kada konkurisati, sta je potrebno od dokumentacije, itd..

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Kad sam imao manje od 40 onda nije blo za tkz mlade....sad kad imam više sad sam mator, ja mislim da mlad poljoprivrednik i početnik je onaj sa 20-25 godina i to ne sin od nekog gazde ,već neko ko počinje sam posao i proizvodnju,ali nažalost kod nas će pare otići opet kod onih koji imaju.......barem većina novca, uvek tako smisle da onaj koji ima dobije još - Pametnjakovići :sjasi:
 
Kaže Glamočić na brazdama,na pitanje zašto nema subvencije za gorivo, dali smo sve od sebe da vratimo te subvencije, i razgovarali sa MMF-om i svetskom bankom ,ali nismo uspeli da nađemo,resurse :haha:
A za Beograd na vodi ima,za pokvarene avione i bombe ima,za muzičku fontanu ima,za prevremene izbore ima, tj. sve što ne donosi profit ima,a za ono što donosi i hrani Srbiju e za to nema.
 
Nazad
Vrh