Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Ne bi ni mi bili bolji da smo na njegovom mestu.
Jedino je pametno što će i neumatičena krava dobiti koji dinar jer su nadležni ipak shvatili ga su i te krave-Krave
 
Ima tu pomaka u vezi predloga za Pio da ne bude obavezan, i da bude spram povrsine. Okvirno da se napravi kategorija koji mogu ako zele, a posle neke povrsine (vece) da moraju u Pio. Ovaj sistem gde i sa 1ha i 10001ha se placa isti iznos za PIO.

NAJVAZNIJE - GDE SU DELA, A NE SAMO PREDLOZI?
 
Što se tiče Radivoja, mislim da grešite. Čovek je jako pošten i stručan, vrlo dobro poznaje (i u detalje) našu seljačku muku, i verujem da koliko god može brani interese malih poljoprivrednika. Nije on od onih klasičnih činovnika koji se savijaju kako vetar duva...
 
Evo dragi forumaši da vam se i ja obratim...
Na forumu sam od decembra 2009. godine...učlanio sam se ovde na nagovor svog prijatelja Nebojše, inače člana ovog foruma, jer tada sam se nalazio u ministarstvu poljoprivrede, kaže možeš mnogo toga da nam pomogneš. Tu je Nebojša..može da posvedoči...
I pored toga što sam bio dočekan na nož, osuđivan i opisivan razne načine, bez obzira da li me neko poznaje ili ne, pokušavao sam da pomognem svima kojima sam mogao. To mnogi članovi ovog foruma, ako žele, mogu i da posvedoče. Takođe, mnogi članovi ovog foruma su počeli drugačije da me tretiraju onda kada su me upoznali i uživo.
Pitam vas...
Koji je moj lični interes bio, osim gomile dodatnih obaveza, da organizujemo druženje u Sektoru za ruralni razvoj gde smo svim članovima foruma, koji su došli, pokušali detaljno da objasnimo kako mogu da iskoriste sredstva koja su im na raspolaganju preko ministarstva? I koji je moj interes uopšte bio da trošim vreme na forumu, što priznaćete niko od mojih kolega iz ministarstva nije radio niti radi, i to pod punim imenom i prezimenom (bez psudonima)?
Ja sam ovde nastupao pod punim imenom i prezimenom, jer nemam ni zbog čega da se stidim niti da se zbog bilo čega skrivam iza nekog pseudonima. Moji postovi na forumu nisu NIKAD bili obojeni politički jer i sam nisam član niti jedne stranke a i da jesam ne bih se toga stideo....moji postovi su bili ili iznošenje informacija, ili razmena stavova ili su bili zabavnog karaktera u nekim neobaveznim temama.
U ministarstvu sam bio od 2008. do 2011. godine...01. jula 2011. godine sam, kada je bivstvovanje u ministarstvu postalo besmisleno, napisao kolegama oproštajni email i vratio se u moje selo i u moju zadrugu gde i dan danas živim i radim.
Sticajem okolnosti sam upoznao ministra Nedimovića, pitao me je par stvari i ja sam jasno i glasno izneo sve probleme u poljoprivredi sa kojima sam u tom trenutku bio upoznat. Kasnije me pozvao i pitao da li želim da mu svojim savetima pomognem...i eto me ponovo tamo.
Situacija u poljoprivredi nije dobra, problemi su mnogobrojni...nemam ideal da mogu da učinim čuda ali sam svoju misiju u ministarstvu shvatio da ako i malo pomerim stvari unapred i na bolje da sam svoju misiju ispunio. Dokle ću svoje debelo **greška držati u ministarstvu...pa dokle god za to bude smisla i dokle god budem mogao da doprinosim. I dalje živim i radim na selu i svoje debelo **greška ovih dana treba da uvalim u sedište traktora, i da obrađujem svoje njive, malo neuobičajeno za ljude u ministarstvu, zar ne?
Imao sam nameru i sada da pomognem, informacijama i objašnjenjima na ovom forumu, bez ikakvog ličnog interesa i koristi, ali prosto ne vidim više svrhu... Ljudi ne morate me voleti, ima ko da me voli...ne morate se slagati sa mnom...prosto ste mogli iskoristiti to što sam tu da saznate i čujete više informacija kao i da predložite šta i kako da menjamo, tamo gde možemo... Prosto tražim jedan konstruktivan dijalog, sa međusobnim poštovanjem i bez nepotrebnog politiziranja...mislim da ne tražim previše?
Da sam spreman da vas slušam i prihvatim konstruktivne kritike sam više puta dokazao, da sam spreman da prihvatim vaše sugestije...pa i to sam dokazao...evo primer uvrštavanja prednjih traktorskih utovarivača u sistem podsticaja...pročitao...pitao članove davor.kovacev i mims, koji su to predložili, za mišljenje, pustio poruku ministru i stvar rešena.
Poštujem ovaj forum i sve ljude na njemu...nikome nije prijatno da mu se ime provlači bez dokaza i argumenata kroz svakakve diskusije, pa ni meni. Ne mogu da kvalitetno pratim forum ukoliko nisam ulogovan...a ne želim da se ulogujem pod pseudonimom i šta mi je preostalo... pa da zamolim administratore da ubrišu moj nalog...to sam i učinio i rekoše mi da je praksa da se sačeka par dana, koji treba da posluže za razmišljanje...evo čekam da prođe tih par dana.

Sve vas srdačno pozdravljam
Rade
PS: Izvinjavam sena dužini posta, kao i na tome što sam otišao u off topic i molim moderatore da ako smatraju ovaj post suvišnim da ga i obrišu.
 
Znam i ja jednog sto je pitao za plugove, doduse licno, pa je i to kolko cujem proslo.
 
Radivoje,
Ako procitas sta sam napisao, samo sam spomenuo da si nas zaboravio. To nije nikakvo pljuvanje po tvojoj licnosti, vec neki vid zelje da nam se oglasis kao sto si uradio. Moja sugestija je da ostanes na forumu i da kada imas vremena nam se obratis. Ti mozes biti ta veza izmedju nas obicnih paora i ministarstva koja treba da posluzi da se problemi predoce i prezentuju.
Svestan sam tezine rada sa ljudima, koliko zivaca i energije treba za to. Brisanjem naloga ti odustajes od pomoci nama, i kontakta sa proizvodjacima ovim putem.

Svako dobro ti zelim i hvala sto si se oglasio.
 
Nadam se da ces procitati i ovo pre nego sto se isclanis sa ovog foruma. Nemoj se zaklanjati iza par traktorskih utovarivaca. Samim ucestvovanjem u radu ovakvog ministarstva ti si se politicki obojio i postao poslusnik AV. Ako te tako slusaju predlozi zabranu prodaje zemlje strancima, predlozi zabranu izdavanja zemlje Tenisu i slicnim, predlozi da gorivo kupujemo bez akciza, predlozi povecanje subvencija po ha kao sto ih ima ceo svet. Sta kazes??? Ti im predlazes, a oni te ne slusaju??? Pa povuci se brate iz te rabote, nemoj svojim prisustvom da im dajes legitimitet.Nemoj dozvoliti da za par traktorskih utovarivaca kupe NASE obraze. Vise ce te ljudi ceniti tada nego kada se pojavljujes na TV i propagiras ideje AV. Sto se tice foruma OSTANI jer voleo bi da cujemo misljenje Radivoja Nadlackog postenog Vojvodjanskog paora, a ne potrcka nekog Nedimovica sluge AV.
 
E sad moram pa kud puklo da pukne, !?Savetnik ministra se slučajno sreo ..hahha, drugo , sad se otvoreno stavio na stranu onih drugih posebno kluba 100P+ ....kao što je bio i ranije slučaj kad je bio u ministarstvu, i ako se neko pita zašto i da li mrzm tu sektu ..da otvoreno kažem DA , jer oni mrze i rade protiv interesa malih poljoprivrednika, njihovih porodica , njihove dece, a o merama gde će opet po starom neko dobiti jako mnogo a drugi jako malo ili ništa šta reći , u ovoj državi gde propada svakim danom po nekoliko desetina gazdinstava oni daju za Telehendere, navigaciju ili traktore ali samo ograničen broj, svi ti veliki proizvodjači kupuju po dosta nižim cenama dizel a ujedno im služi za peglanje PDV-a, puno godina je već prošlo od kako se pomaže poljoprivreda,a puno ima i gazdinstava manje.ako je njima obraz čist pa se još i brane tim rezultatom ,onda im kažem svima zajedno Svi ste vi krivci za propast ove Države i jednog dana ćete odgovarati ili pred zakonom ili pred Bogom !
 
Nije do Radeta pojedinca, nego do sistema.
Sam sam napadao Radeta dok nisam ukapirao neke stvari, veceras sam bio na prezentaciji i decko iz "fotelje" kaze sam da sistemi tipa Miskovic,Matijevic,Kostic...uzimaju 60% od ukupnog fonda za subvencije.


I ako vec ne mozete da nam date subvencionisan dizel i pola novog traktora onda te iskreno molim da procesljate sva fiktivna gazdinstva odakle im pocetni kapital, masine i ostalo, kao i kontolu peglanja racuna kroz sistem PDV-a preko srodnih gazdinstava.
 
Evo dragi forumaši da vam se i ja obratim...
Na forumu sam od decembra 2009. godine...učlanio sam se ovde na nagovor svog prijatelja Nebojše, inače člana ovog foruma, jer tada sam se nalazio u ministarstvu poljoprivrede, kaže možeš mnogo toga da nam pomogneš. Tu je Nebojša..može da posvedoči...
I pored toga što sam bio dočekan na nož, osuđivan i opisivan razne načine, bez obzira da li me neko poznaje ili ne, pokušavao sam da pomognem svima kojima sam mogao. To mnogi članovi ovog foruma, ako žele, mogu i da posvedoče. Takođe, mnogi članovi ovog foruma su počeli drugačije da me tretiraju onda kada su me upoznali i uživo.
Pitam vas...
Koji je moj lični interes bio, osim gomile dodatnih obaveza, da organizujemo druženje u Sektoru za ruralni razvoj gde smo svim članovima foruma, koji su došli, pokušali detaljno da objasnimo kako mogu da iskoriste sredstva koja su im na raspolaganju preko ministarstva? I koji je moj interes uopšte bio da trošim vreme na forumu, što priznaćete niko od mojih kolega iz ministarstva nije radio niti radi, i to pod punim imenom i prezimenom (bez psudonima)?
Ja sam ovde nastupao pod punim imenom i prezimenom, jer nemam ni zbog čega da se stidim niti da se zbog bilo čega skrivam iza nekog pseudonima. Moji postovi na forumu nisu NIKAD bili obojeni politički jer i sam nisam član niti jedne stranke a i da jesam ne bih se toga stideo....moji postovi su bili ili iznošenje informacija, ili razmena stavova ili su bili zabavnog karaktera u nekim neobaveznim temama.
U ministarstvu sam bio od 2008. do 2011. godine...01. jula 2011. godine sam, kada je bivstvovanje u ministarstvu postalo besmisleno, napisao kolegama oproštajni email i vratio se u moje selo i u moju zadrugu gde i dan danas živim i radim.
Sticajem okolnosti sam upoznao ministra Nedimovića, pitao me je par stvari i ja sam jasno i glasno izneo sve probleme u poljoprivredi sa kojima sam u tom trenutku bio upoznat. Kasnije me pozvao i pitao da li želim da mu svojim savetima pomognem...i eto me ponovo tamo.
Situacija u poljoprivredi nije dobra, problemi su mnogobrojni...nemam ideal da mogu da učinim čuda ali sam svoju misiju u ministarstvu shvatio da ako i malo pomerim stvari unapred i na bolje da sam svoju misiju ispunio. Dokle ću svoje debelo **greška držati u ministarstvu...pa dokle god za to bude smisla i dokle god budem mogao da doprinosim. I dalje živim i radim na selu i svoje debelo **greška ovih dana treba da uvalim u sedište traktora, i da obrađujem svoje njive, malo neuobičajeno za ljude u ministarstvu, zar ne?
Imao sam nameru i sada da pomognem, informacijama i objašnjenjima na ovom forumu, bez ikakvog ličnog interesa i koristi, ali prosto ne vidim više svrhu... Ljudi ne morate me voleti, ima ko da me voli...ne morate se slagati sa mnom...prosto ste mogli iskoristiti to što sam tu da saznate i čujete više informacija kao i da predložite šta i kako da menjamo, tamo gde možemo... Prosto tražim jedan konstruktivan dijalog, sa međusobnim poštovanjem i bez nepotrebnog politiziranja...mislim da ne tražim previše?
Da sam spreman da vas slušam i prihvatim konstruktivne kritike sam više puta dokazao, da sam spreman da prihvatim vaše sugestije...pa i to sam dokazao...evo primer uvrštavanja prednjih traktorskih utovarivača u sistem podsticaja...pročitao...pitao članove davor.kovacev i mims, koji su to predložili, za mišljenje, pustio poruku ministru i stvar rešena.
Poštujem ovaj forum i sve ljude na njemu...nikome nije prijatno da mu se ime provlači bez dokaza i argumenata kroz svakakve diskusije, pa ni meni. Ne mogu da kvalitetno pratim forum ukoliko nisam ulogovan...a ne želim da se ulogujem pod pseudonimom i šta mi je preostalo... pa da zamolim administratore da ubrišu moj nalog...to sam i učinio i rekoše mi da je praksa da se sačeka par dana, koji treba da posluže za razmišljanje...evo čekam da prođe tih par dana.

Sve vas srdačno pozdravljam
Rade
PS: Izvinjavam sena dužini posta, kao i na tome što sam otišao u off topic i molim moderatore da ako smatraju ovaj post suvišnim da ga i obrišu.
Pored svega navedenog,sugestija Nedimovicu...nisi mogao da ga ''ubedis'' da izdvoji sredstva za regesirani dizel,za pocetak,kad su vec resili da kaznjavaju,da imaju i razlog za to,zalosno je sto se mere podrske kroje na Tari,Zlatiboru itd,4000 po ha je vredjanje svakog poljoprivrednika u ovoj zemlji,govori se otome kako direktna davanja nisu dala rezultate,sve je to moglo da se resi,umesto 14000 po ha,u novcu,podsticaj u djubrivu,semenu,gorivu,ALI: koga bi onda organizatori proizvodnje klepali zelenaskim kamatama na repromaterijal svakg proleca tj jeseni,itd,itd,svako dobro.
 
Mislim da brisanje naloga nije nikakvo rešenje. Prvo ipak je prisustvo na forumu dobrovoljno, sem isključivanja zbog bana. Drugo, ako se može pomoći, pomogni za dobrobit svih poljoprivrednika zemljoradnika(seljaka, ratara, stočara, i drugih sapatnika) pa.s obzirom da se baviš poljoprivredom znaš gde je ,,tanko'' pa tu i predloži da pomogne država, ako se tvoji predlozi usvoje, odlično. Pitanje je šta je cilj subvencija, ako je pomoć da se.izgrade kapaciteti i pojača mogućnost konkurentnosti ka zapadu, možda je telehender bolja opcija. Ali u našoj bednoj svakodnevici, za sve koji se bave poljoprivrednom dizel je potreban, a on je trenutno preskup. Kao treće, ako je bitno koji ima više uticaja na vlast da.taj kreira i agrarnu politiku subencija, onda je sve to isto kao i kad su uvedene subvencije. Igra za velike, manji ako se očešu slučajno, dobro im je. A sve je manje i manje para od subvencija.
 
I jos nesto vreme je da stvari zovemo pravim imenom. Pratite peglanje racuna za PDV, pratite fiktivna gazdinstva. Ucinite da mali imaju sansu da prezive. Da veliki sistemi poput navdenih iz NA posta, PRESTANU DA ZAJEBAVAJU ovaj narod. Drzava je NAROD ne 5 pojedinaca koji ce ostati da rade svu zemlju. Privatizovace Srbiju, a nas proterati u Slovacku u Samsung da sklapamo televizore.
Znate vi (politicari, savetnici) sve to, ali ne mogu da verujem da to GLEDATE I NE CINITE NISTA. Nedimovic je rekao za prodaju zemlje strancima da ce morati da ima nasu licnu kartu ili sta vec, to me je podsetilo kada je priznat +383 za Kosovo pozivni broj, pa je u javnosti prezentovano kao "Geografska oblast" i nista drugo. Ovo ispada moze stranac ali ako dobije nasu licnu kartu ili prebivaliste. Sto opet znaci NISTA. Jednostavno ZABRANITE PRODAJU. Ugledajte se malo na Orbana, nek dobijamo packe od EU, ali da sacuvamo sebe.

Nedimovicu kada ga vidis reci da ga je pozdravio momak u zutom duksu sa bradom i da ocekujem da ti traktori ne budu samo za SNS clanove i uvlakace u zadnji trap, vec za sve. Odredite 1 milijardu barem za to, a ne sa 55 traktora mazati oci javnosti i u kampanji pricati kako eto mi dajemo.
 
Bilo nekad subvencija za traktore i za obične smrtnike. Danas, u najmanju ruku teško. Posle kraće vremena svi skinu maske i postanu politički kadar. Primer iz Kovačice je pravi. Ima snimaka na yt. A ako ima povezanih gazdinstava molim da se ona odmah obrišu. Time će ostati mnogo više para samo od onih 4 iljade po hektaru. Pa bi ostalo još više para u budžetu.
Bojčetiču ti pred ministra u istoj opremi kao profilna slika na poljoinfo. Kada prelistava komentare da zna da kim je bio na tribini.:haha:
 
Ne znam koliko vas Radivoja lično poznaje. Mogu samo reći da je reč o čestitom čoveku.
Ne poznajem coveka licno,al moja prijateljica koja je radila sa njim tvrdi da je izuzetno castan ,sta dodati niti je on ministar ni predsednik vlade njegovo je da da savet al dal ce ga oni uvaziti to je druga prica.
 
Imao bih svašta da kažem i da pitam,nisam član ni jedne stranke,bio sam na nekom skupu gde su bili neki zaposleni iz ministarstva i samo sam čuo demagogiju.Imam prvo pitanje na koje niko nije odgovorio,koliko je % iz budžeta SRBIJE izdvojeno za poljoprivredu?To je pitanje koje me interesuje,a ne koliko je ove godine više izdvojeno nego prošle.Neka nam to kaže sada bilo ko iz ministarstva,znači jasno i glasno da kaže:izdvajanja za poljoprivredu su toliko i toliko% budžeta Srbije.To može da nam obelodani i g. Radivoj.A onda ćemo dalje pričati koliko zemlje obrađuje Andrej,ima li ministar poljoprivrede časne namere i s kim radi.Šta po Sremu rade kojekakvi Balvani i ima li tu uopšte mesta za male poljoprivrednike.
 
Nazad
Vrh