Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Сад чујем, један мој пријатељ овршио и са 5 кј предао 125 метери. Само још да чујем која сорта сунцокрета је била. А не сумњам у количину јер човек ради како треба.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
NS Konstantin........mislim da ce ove godine na mnogim njivama biti poleganja suncokreta, stabljike tanke a glave manje il vece vuku nadole

2u7wppt.jpg
Da li si pokosio ovaj suncokret ,koliki je prinos ?
 
Danas smo konačno završili suncokret, prosečan prinos 1760 kg/kj... 4 hibrida sam sejao Euralis Genezis, Singenta Neoma, Pionir Le 99 i Maisadour 97A... Genezis 15 mc/kj, Neoma 17 mc/kj, Pionir 19 mc/kj, a Maisadour 23 mc/kj...

Defiitivnio pionir izbacujem, mnogo praznih zrna, a Maisadour ubacujem, možda i neke ranije za probu...
 
Danas smo konačno završili suncokret, prosečan prinos 1760 kg/kj... 4 hibrida sam sejao Euralis Genezis, Singenta Neoma, Pionir Le 99 i Maisadour 97A... Genezis 15 mc/kj, Neoma 17 mc/kj, Pionir 19 mc/kj, a Maisadour 23 mc/kj...

Defiitivnio pionir izbacujem, mnogo praznih zrna, a Maisadour ubacujem, možda i neke ranije za probu...
Znaci maisadour je pobednik i kod mene je bio odličan,težak kao olovo. Razmišljam da povećam površine pod ovom semenskom kućom... Koliko je bio visok? Kod mene je bio kao f50.

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
@Camel
Sto nije secku koristio ?.Mnogo ovo mase ostaje nakon 8 redi,ako spremas za psenicu,bice tu zezancije dosta.
 
Zato tarup radi savrseno, ovo mi posle njega super izgleda, kao kukuruz do kraja pokosen....jedino ta masa, ali ocito s namerom je r je za baliranje.
 
Znaci maisadour je pobednik i kod mene je bio odličan,težak kao olovo. Razmišljam da povećam površine pod ovom semenskom kućom... Koliko je bio visok? Kod mene je bio kao f50.

Sent from my C6603 using Tapatalk


PA bio je viskoko oko 170 cm... Ja definitivno ubacujem sledeće godine u setvenu strukruru Maisadour suncokret, a možda i kuruze...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh