Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li vam se bolje pokazao le25 ili le99? Planiram da predjem na pionir...
Ja sam prosle gocine sejao Le25. Hteo sam i Le99, ali nisam nabavio seme. Prinosom sam bio zadovoljan, ali u ogledima je 99ka bio jos bolji. I jedan i drugi su Ekspres hibridi pa je suzbijanje korova veoma jeftino.
 
Mirmag kako ti se pokazala Arisona?Kod mene nekako brzo pregorela kao da je napala neka bolest.
 
Ove godine kao i prosle oko 11 kj suncokreta, stim da sam jesenas zaorao oko 100 kg/kj NPK i planiram pred setvu jos oko 80-90 kg ureje.
Sejacu samo Kondi i prskacu pelicanom na crno, dal moze mi neko reci kako pelican suzbija Ambroziju,cicak i kerece grozdje? Ta tri korova se obicno pojave kod mene, ovo ce biti prva godina kako ga koristim i koju dozu preporucujete?

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Tu sam ja,samo vas posmatram ....

- - - - - - - - - -

Pelican ne rešava čičak,ambroziju da,kereće delimično,odnosno,ako je velika populacija,propusti koji
 
Bolja mi je lane bila varijanta sa terbutilazin + s-metalahlor

Ja sam mislio da radim 0.6l terbisa+0.6l girasolina+mont

- - - - - - - - - -

Ja sam mislio da radim 0.6l terbisa+0.6l girasolina+mont

Stockstar,i jos jedan ali je ista aktivna materija

- - - - - - - - - -

@milovane, sta si uzeo, koju preparat? Ooo gle ko je tu:ppozdrav:

Malo sam napravio zbrku.:haha:

- - - - - - - - - -

Kako si zadovoljan expres herbicidom,dal dobro odradi sirokolisne korove??

Lepo odradi korove i sto je bitno ne usporava suncokret sa rastom. Isprskas i dok cekas dve nedelje da odradi svoje,suncokret toliko izraste da jedva stignes da ospartas.
 
Ja sam prosle goine imao Le 25,izgledao je odlicno u startu,da bi na kraju porastao na nekim mestima i malo preko 3 m,a glavice ostale sitne.Kombajner se krstio kada je video i kaze da nista slicno nikada nije kosio.Vrlo cesto se desavalo da zbog velike mase kombajn (Z 143) ne moze da proguta i onda nakupi gomilu stapova i glavica koje zavrse na zemlji.Rod je bio oko 2500 kg po Ha, s tim sto je jos sigurno 200- 300 kg ostalo na zemlji.Zastita od korova je jedina laka stvar,oko 500 din/ha i njiva bez i jedne sirokolisne travke. Ja sam probao,ali sledeci put menjamo sortiment:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh