Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod nas suncokreti iz rane setve poceli da cvetaju i oni do ramena i oni do kolena strasno kako to ljudi jadno izgleda onaj ni 50-60cm visine,a cveta ni red sklopljen ni nista dok oni koji su sklopili redove od dole podgorevaju prvi put da vidim suncokrete da podgorevaju.

Što bi rekla naša čuvena epska pesma"Što Momčilu do kolena beše,Vukašinu po zemlji se vuče".
 
Može tako kao što kaže Minđušar,ja zatvaram kada dođu da pune prskalice oni koji ne znaju da stave ponekad i pivo u bunar .Kod nas su inače svi ti Živi bunari u pitanju.Sada smo pravili 2 u ataru imamo ukupno 4 za punjenje prskalica.Par min i puna prskalica.
 
Neoma. Ovo je iz rita,a u polju je duplo manji...za sada smo zadovoljni sa suncokretom sa slike.
92a682041ebb6f39f9777b53ca89880d.jpg
8c2be77292dfcb57efda4e62756a0177.jpg
04f26734312dc45efe710543f17bfd3c.jpg
58757c57ec67f8413dae0db4b670b623.jpg
d6c875546508a17dbfe6829a79fde5cb.jpg
 
Ima i losih suncokreta, nisu svi "kao za slikanje". Ima ih dosta ovakvih u nasem ataru, ali sam zurio pa sam uslikao samo ovaj.


 
Imam blagi utisak da je majska setva puno bolja nego martovska ove godine,još je masa mala ,lepo zatvorio zelen a ne pati još za vodom kao ovi pred cvetanje.
 
Ja sam sejao 30.03. i nikad losije suncokrete nisam imao,a imam kod kuce jednu njivu tu sam trebao neki paradajz da sejem,pa papriku i na kraju 25.05. posejem suncokret verujte mi duplo je lepsi i bolji od onog iz marta meseca visina ona prava lepo sklopio redove,lisna masa fenomenalna jos nije poceo da podgoreva milina mi da ga gledam i sad zalim sto sam zurio sa setvom.Dogodine Bog da zdravlja i budemo zivi pre 20.04. nikad vise necu sejati.
 
Svalkako da nema pravila,malopre sam orosao kroz Uljmu i čudim se kako kukuruzi bolje izgledaju nego kod nas posle minut se skontam da su nedavno dobili 1oo l kise a mi corak.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Isti je slučaj i u mom kraju svi koji su sejani među prvima daleko lepše izgledaju kako kukuruzi tako i suncokret mada se pojavljuju pregori gde ih nije bilo . Fali kiše ali nas stalno zaobilazi . Kukuruzi se upreli da bi sačuvali i ono malo vlage što imaju dokle će da izdrže videćemo . A oplodnja nam najviše zavisi od temperature u vreme oprašivanja .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh