Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Aca97

Član
Učlanjen(a)
21 Avg 2016
Poruka
2.084
Lokacija
Vlaski Do, Smed. Palanka
Ajd da otvorim i ovu temu, posto je "suncokret 2016" moze se reci ovrsen :)
Planirate i 2017 god, ikoliko kog hibrida suncokreta ćete sejati.?
 
Poslednja izmena:
Kod mene ostaje ista situacija kao i prethodnih godina, a to je trećina zemlje ide pod suncokret. Zaorano 150kg/k.j npk. Predsetveno najverovatnije kan27% 150kg/k.j (dvoumim se, možda urea 100kg) i što se semena tiče kondi. Da su pakovanja manja možda bi malo više kombinovao ovako za 6-7kj nemam neku veliku mogucnost. Novo godina, nova sreća, očekujem lep prnos, obzirom na kvalitet zemlje, nadam se i pristojnoj ceni pa videćemo. Srećno svima!!!

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Ja cu ove godine sve expres hibride da sejem,da bi se resio samoniklih Imi hibrida. Planiram Sumiko,Subaro i jedan od Pionira,samo ne znam da li Le 99 ili Le 25?
 
Ja nisam bio zadovoljan,izgledao je super i punio je dobro bunker,ali kad sam otisao na vagu,bio je laksi od Neome za 1t po turi,i prosek mu je bio 1600 kg,dok je neoma u njivi pored dala 1800kg

- - - - - - - - - -

A drugar je imao le 99 2350 kg,e sad budi pametan
 
LG 56.65 m ako uspem da nabavim. Pokazao se dobro kod mene, prinos uvek preko 2 t/kj pa čak i 2400 kg/kj. Ja zadovoljan a cena povoljna, nije istjunirana kao kod Sindžente.
 
I ja sam sa tim hibridom od LG zadovoljan ove godine 2260kg/kj. 50e po vreci je jeftinije seme od singente bilo, to je 45kg/kj manje odnosno vise da rodi singenta. Prosle godine neoma preko 2400, al to su razlicite godine, aj boze budi pametan.
 
Sledece godine kao i ove godine bice posejano ukupno 0 kj pod suncokretom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja cu na prolece poprvi put u zivotu da ga posejem,za probu pa kud puklo..zbog plodoreda najvise..
 
i kod mene pod obavezno zbog plodoreda i zbog mnogih drugih stvari trecinu od ukupne povrsine ce zauzeti suncokret ali samo KWS Dragon i Barolo!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh