Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@kishrobert

A što je to čudno da če negde da budu dobri prinosi? Pa nije svaki atar isti, normalno je da će negde roditi kao u najboljoj godini, a negde neće...

Inače za ovu godinu svi govore kao da je 2012, e kod mene 2012 od 21.05 do 29.07 nije pala ni kap kiše, pa samo suncokreta imali svi preko 2 t po kj, jer da njega nije bilo sa cenom od 55 dinara, moglo bi komplet celo selo (mislim na poljoprivrednike) da izvši samo ubistvo, jer kukuruza skoro da nije ni bilo...
Ja nisam rekao dobri,ja sam pisao rekordi.
 
Nasao sam post iz 2012g Ja dansa skino LG56.35 Prinos nisam mogao da verujem 14523kg sa 5 lanaca sto mu izadje 29centi po lancu a npre neki dan skidao dolbi 15 centi po lancu. kondi je upitanju a ne dolbi moja greska:osmeh: Nije razlog da neverujemo kad neko napise da je imao npr 25-26meteri videcemo ovi sto su jos zeleni.
 
Juče urađena Neoma na 3kj. 4780 kg sa vlagom 10.2 i primesama 5.x. Videćemo koliko je to naplativog.

Evo kako je izgledala u subotu pred kišu.

3d30a1ea067bb91e7c14443db4921449.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gorane koliko po jutru je bilo ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Kod mene je u proseku bilo 1815 kg/k.j. sa vlagom od 9-11 neoma, kondi i le99, ne znam tacno koji je koliko dao ali su tu negde, maltene identicni. Le99 od kojeg sam najvise ocekivao imao mnogo sturog zrna... Kod Zorana tu na drumu le25 dao oko 2075 kg/kj, vlaga 10.5, visok u pm, kosio sam ga sa dignutim hederom do kraja, a kondi sto je imao je dao tu oko 1820 kg/kj...
 
Za sad Kondi obecava videcemo kad stignemo na vagu.Jedva stane ceo krug u Zmaja,pun bunker ko oko.
c80bf6d84c94ada93c494a815fe308f6.jpg
4c6126e0319b04c01461f0d789b730a7.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Juce na istu duzinu pa nije ni do osovine bilo...videcemo na kraju sta mutavko kaze.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Pa na te kolicine suncokreta i 28din je isplativo gledam na FB-u i tamo poceli da padaju rekordi od 2000-2500kg/kj ili ti lanac.

- - - - - - - - - -

4200 kg plativog na 1ha

Moji ce sacekati iducu nedelju...



Ceka se misljenje Tome VS....:osmeh:
Dobrano iduca nedelja tamo tek pred vikend ovaj je jos jak ali ispraticemo situlaciju!:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ja moj planiram od nedelje da kosim tako da ce kombajn biti uglaisan i nastelovan:osmeh:
 
Koliko sam primetio na F.B su samo i isključivo rekorderi dok onih sa lošim prinosima ima veoma malo.Kada to sve vidi i pročita neki donkey koji se u poljoprivredu razume kao Mara u kriv ne čudi me ništa po pitanju cena poljoprivrednih proizvoda.Nije ničija sramota to što je prinos podbacio već je u pitanju fabrika pod vedrim nebom sa kojom niko nema ugovor.
 
Koliko sam primetio na F.B su samo i isključivo rekorderi dok onih sa lošim prinosima ima veoma malo.Kada to sve vidi i pročita neki donkey koji se u poljoprivredu razume kao Mara u kriv ne čudi me ništa po pitanju cena poljoprivrednih proizvoda.Nije ničija sramota to što je prinos podbacio već je u pitanju fabrika pod vedrim nebom sa kojom niko nema ugovor.

Šta misliš, da li među tim "rekorderima" ima i SNS botova koji su baš tu da se hvale nepostojećim rezultatima i na taj način stvaraju lažnu sliku javnog mnjenja? :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh