Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LE99

KQlRgz9.jpg
[/IMG]
 
Planiram je da pocnemo sa suncokretom u petak, subotu, na slici je neoma sejana 10.04. Slika je od subote 12.08.
2017-08-12-12.jpg
Kako podesite kombajne da uradite suncokret sa ovako zelenom masom?Em bude mnogo necistoce,jos kombajn ne moze razdvojiti zrno od zelenih delova glave i stapa na situ i onda prosipaa....
 
Danas sam jedan takav radio,i u pravu je Spajki.Nikako nastelovati sita a na kraju 14% vlage.Ruzno izgeda u prikolici 4.5% necistoce sto sam opet zadovoljan
 
Počeo danas, Neoma vlaga 11, 5 setva 2. aprila. Žetva ima da se oduži, moje je sejano u dva i po dana a ima da se kosi u dve nedelje.
 
Kako podesite kombajne da uradite suncokret sa ovako zelenom masom?Em bude mnogo necistoce,jos kombajn ne moze razdvojiti zrno od zelenih delova glave i stapa na situ i onda prosipaa....
Ta slika je od prosle subote, a ja planiram da ga radim ovaj petak ili subotu, bice zreliji 7 dana.

- - - - - - - - - -

Danas sam jedan takav radio,i u pravu je Spajki.Nikako nastelovati sita a na kraju 14% vlage.Ruzno izgeda u prikolici 4.5% necistoce sto sam opet zadovoljan
A prinos ?
 
Bio da vidim da li je pionir le25 za vrsidbu. Glave zelene a u njima možda 30-50% zrna, kako gde. Ostatak je prosut po zemlji. Tu se ne može očekivati neki iole normalan prinos. Jeste da je ovo prvi put da ga sejem ali mislim da je i poslednji. Kod neome nema ništa prosuto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh