Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas zemlja 5 i 6 klasa sa Pionirima daje i do 1500kg/kj.Ispod 1250kg nisam imao do sada.
Sto se tice prinosa ja sam zadovoljan za ovu godinu.
 
Kod nas zemlja 5 i 6 klasa sa Pionirima daje i do 1500kg/kj.Ispod 1250kg nisam imao do sada.
Sto se tice prinosa ja sam zadovoljan za ovu godinu.
E ovo je kao rit, kada se oralo feb ,jos je bilo vode,.kada se spremila i posejala.vec su delovi parcela.slatine pobeleli od suse. Videcemo kada udjemo da.kosimo normalne parcele. Kose ljudi kod nas pionir 15,16 po kj...cuo sam da je bilo i 19. Ali hajde polako,kada pokosimo pricacemo. Ovo je samo pocetak.

Nada poslednja umire.
 
Skinuo nesto suncokreta sa vislje zemlje,Fusia prinos 1150kg/kj,vlaga 9,8%...
2qs7383.jpg
 
Nisam pitao caleta,on je u prevozu,nije me ni interesovalo kada ga nema...
Verovatno posto vetar na kombajnu radi na leru,ocas posla izadje na guzu,a i kada gleda necistocu to sitno propadne,eto koliko je lagano...
Ostali suncokret je polu zelen pa mozda i bude neka kila vise...
 
Bravo za prinos,ovo me ohrabruje jer mom suncokretu treba jos dve nedelje da sazre.Da li si probao i bez superstarta da vidis ima li razlike?
 
Bravo za prinos,ovo me ohrabruje jer mom suncokretu treba jos dve nedelje da sazre.Da li si probao i bez superstarta da vidis ima li razlike?

Sve što radim suncokret ide obavezno superstart.Prednost brzog porasta i debljeg stabla je ne prikosnovena u proizvodnji suncokreta kod mene.
Kasnije setve mi ne obećavaju ovakav rod.Zrna nisu skroz popunjena.Ima unutra i vazduha.Kondi mi lepše izgleda ali nema šanse da da težinu kao neoma.Čim malo prosuši nastavljamo neomu iz martovskih setvi.Kondi sa početka aprila je zelen skroz tako da ne znam hoće li još malo naliti zrno?
 
Pozdrav svima,potreban mi je savet u vezi podesavanja kukuruznog adaptera za vrsidbu suncokreta.Inace imam fantini lh3 i prvi put radim suncokret sa njim,do sada sam radio sa zitnim hederom sa kljunovima.Nisam zadovoljan kako ovo radi,juce sam radio jedan prezreo suncokret sa sitnim glavama i po mojoj proceni na adapteru je rastur izmedju 5 i 10 %.Po meni najveci problem je u valjcima,jako povuku glavice na dole i tu se kruni suncokret a zbog toga sto je nizak moram da spustim adapter i onda polako ispadaju zrna .
 
Suncokret se ne radi sa otvorenim otkidackim valjcima.Postoji adaptacija za suncokret.
 
Vidi sa komšijama iz Sl. Vinograda, oni rade sa kukurznim adapterima, i zadovoljni su, a čujem i mušterije :osmeh:
 
2s6ugld.jpg
[/IMG] Evo slika kako su serviseri namestili plocu iznad valjaka ,jedno 7-8 cm je otvoreno.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh