Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari,izvinjavam se sto ovako upadam,treba mi savet iskusnijih,isplati li se uzorati sad staru detelinu i tu posejati neku sortu suncokreta?da li je to izvodljivo uopste?
 
Svakako,samo se dvoumim izmedju kukuruza i suncokreta,nismo ga do sad sejali,a mnogo sacme kupujem.Koju sortu bi mi preporucili za ove uslove?
 
Al ce ove godine da nam zavuku da cenom suncokreta...Nema ko ga nije posejao.Ja upravo zavrsio i poslednju parcelu suncokreta sa prskanjem.
 
Jel ovo neka bolest ili ga je mraz spicio? Neoma sejana 29.3.
18120593_1316650685070522_238452000_o.jpg
 
Kod nas mislim da je vecinom zito i kukuruz , oparili se prosle god pa hoce i ove svi izgleda. Ja svega po malo pa videcemo

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Da li stockstar ili omega ubijaju i palamidu? ima je bas dosta drzavne njive.. prskao sam pre nicanja totalom i sav je dobio ali ima mladog da nice
Suzbijaju palamidu. Verovatno imas iskustva iz psenice koja se prska istim sredstvima. U suncokretu ce delovari jos bolje jer ides 50 posto jacu dozu nego sto je preporuceno u psenici.
 
Kod nas se preseva sve puca.Nesto mu pregrize stabli dok je jos pod zemljom.Nisam u zivotu ovo video.
 
Ja sam na par mesta gde je precvikala kotiledone nasao pipu, malo bolje proceprkajte po zemlji ...:bravo:
Na jednoj njivi nemam problema a na drugoj kasnija setva nejednako nicanje ali tu uz kraj njive cricka.
Jede ga definitivno u zemlji.Polako sklanjam zemlju i nadjem da je pregrizeno ispod kotiledona.Stoji stablo a pored kotiledoni.Tu gde se vide stapici takodje je pojedeno ispod zemlje nego je imao jos toliko snage da ga izgura napolje.Juce se presevalo po celom ataru,a i ovih dana ce definitivno .Ljudi ne obilaze pa ne znaju.
Problem je sto je mnogo radjeno zemljisnom hemijom a preseva se sa kukuruzom.Haos.
 
Juce zavrsena setva,ostalo jos danas da se isprska. Suncokret posejan 11.4-12.4-13.4 pa sve isprskano
I sejano jos 20.4 i 26.4 videcemo koje ce imati najbolji sklop i prinos. Nadam se da nece biti presejavanja.:osmeh:
 
Jel sve Le 99?

- - - - - - - - - -

Meni je ostalo 2 vrece ne otpakovanog semena Neostar (Syngenta),ako nekom bude trebalo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh