Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam danas presejao soju na na suncokret 75 ari,fazan i makazar me urnisali pored detelina,a ostali suncokreti od 27do38 ima na 10 metara,sreca pa nemam ove godine dosta.
 
Bogami imam neka 3ha idemo u drugi krug. Kondi je u pitanju. Navalilo sve zivo na njega, ispod zemlje iznad zemlje. Danas me slog umalo nije opalio. Ako nebude kise nocas, sutra spremac,posle prvog maja setva.

Nada poslednja umire.
 
Danas obisao Kondi i le99 sto su sejani 4 i 5 aprila, sve je extra niklo i nista ga ne jede, zasticen sa 100ml imigold na vrecu kondija od desetak kilograma. Jedina steta na jednoj parceli sto je neki magarac preterao traktor i unistio cele 2 vrste kondija ni jednog struka nema :sta: Usao u moj trag sto sam prskao na crno samo je malo omasio i zabetonirao ga!
 
Juce me zastitar i bayera savetovao da prskam u splitu 2x20g po hektaru suncokret ( stock starom) . U razmaku od 15 dana.
Ni sam ne znam dal da ga opalim odjednom punom dozom ili da delim. Ne znam dali ce losija doza resiti palamidu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Koliko bi bio minimum biljaka po hektaru da se ne preseva? Imam jednu njivu od 3 jutra neznam šta da radim sa njom, muči ga i kora a i po malo ga jedu od lenije.
 
Jel ima neko problem sa nicanjem hibrida LE25 ?? Ja sam prolazio pored te jedine parcele suncokreta koju imam I nesto mi se slabo naziru redovi, brzinski sam pogledao fali ga solidno. Moracu da obidjem ponovo danas-sutra da vidim da li nije klijao ili je nesto drugo. Mada sam ja I malo dublje posejao plaseci se da nece biti vlage za nicanje.
 
Koliko bi bio minimum biljaka po hektaru da se ne preseva? Imam jednu njivu od 3 jutra neznam šta da radim sa njom, muči ga i kora a i po malo ga jedu od lenije.
Svako ima neku teoriju a ja tvrdim da sve ispod 45000 treba presevati.Nove sorte su uniformne i velicina glave nece nadomiriti redak sklop.
 
Juce me zastitar i bayera savetovao da prskam u splitu 2x20g po hektaru suncokret ( stock starom) . U razmaku od 15 dana.
Ni sam ne znam dal da ga opalim odjednom punom dozom ili da delim. Ne znam dali ce losija doza resiti palamidu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Palamidu ce da resi itekako i pola doze, ali ce ostati sav cicak. Samo ga malo oprlji i on krene da raste ponovo..... bolje idi celu dozu.
Pricam iz svog iskustva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh