Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam jedan takav radio,i u pravu je Spajki.Nikako nastelovati sita a na kraju 14% vlage.Ruzno izgeda u prikolici 4.5% necistoce sto sam opet zadovoljan
Zasto ici ka perfekciji kod necistoce? Uradim sa 10% pa nek skine koliko hoce. Odnesem cist on ga trebi ko pasulj do prefekcije. Takodje i sa vlagom. Ako cekam ispod 10 izduva sve sto je na pola popunjeno. Ovako uradim sa 15 pa nek skine.
 
Prosao sam danas kroz Bavaniste, tamo se skida suncokret uveliko, na otkupnom mestu na izlazu prema Kovinu, red za istovar... Nista na djak, sve u prikolice.:ppozdrav:
 
Nastavili Neomu iz martovske setve.Vlaga 9,5%,primese 3,4% i prinos za naplatu oko 1900kg/kj stim sto je na njivi bila dolja od 20 ari gde nije bilo suncokreta.U povrsinu je uracunato i tih 20 ari.Realan prinos je preko 2000kg/kj ako se ta dolja ne racuna.
Kondi nema sanse toliko da donese.Nisu zrna puna kao kod neome.
 
Skinut danas sumiko, sejan 30.marta, 02.05. prdskanje tribenuron-metilom i jedno spartanje 16.05. Bez vestaka (suncokret nedjubrim) vlaga 11% Hl 43,1 primese 2,6 prinos ravno 1800kg/kj.
5134c9d3e3c0cab805d1ff63a24ca041.jpg
 
boga mi lepe prinose imate svaka cast na ovakvu godinu je odlicno kod nas se trenutno skida samo neoma i rezultati su porazavajuci jos niko nije prebacio 1200kg/kj.

- - - - - - - - - -

I tih 1200kg/kj su upitni vise vuce na 800-900kg/kj ali eto gazde tvrde da imaju 1200.
 
Kod mene juce 15kj fertinija, skinula 142ka. Prinos naplativ 1200kg, vlaga 9.1- 8.7 primese 4.5 odlicno ga zmaj radi ali nema zrna. Glave kao dlan. Danas neoma , mozda bude 1000kg po kj. Katastrofa za sada.

Nada poslednja umire.
 
Ja se danas gadno razocarao.Neznam koja je kilaza ali nema ni puna jednoosovinka 1 m dubina stranica na h!To je mnogo manje od 3 t po H.Izgoreo u par dana,glavice od velicine tacne dogurali do pesnice!
 
@kishrobert

A što je to čudno da če negde da budu dobri prinosi? Pa nije svaki atar isti, normalno je da će negde roditi kao u najboljoj godini, a negde neće...

Inače za ovu godinu svi govore kao da je 2012, e kod mene 2012 od 21.05 do 29.07 nije pala ni kap kiše, pa samo suncokreta imali svi preko 2 t po kj, jer da njega nije bilo sa cenom od 55 dinara, moglo bi komplet celo selo (mislim na poljoprivrednike) da izvši samo ubistvo, jer kukuruza skoro da nije ni bilo...
 
@kishrobert

A što je to čudno da če negde da budu dobri prinosi? Pa nije svaki atar isti, normalno je da će negde roditi kao u najboljoj godini, a negde neće...

Inače za ovu godinu svi govore kao da je 2012, e kod mene 2012 od 21.05 do 29,07 nije pala ni kap kiše, pa samo suncokreta imali svi preko 2 t po kj, jer da njega nije bilo sa cenom od 55 dinara, moglo bi komplet celo selo (mislim na poljoprivrednike) da izvši samo ubistvo, jer kukuruza skoro da nije ni bilo...
Čudno je jer su većinom svi kukali kako neće biti roda i sad buuum. Rekord.
 
Ja još ovde nisam pročiitao rekordan prinos, možda ovo što je @diklofen napisao 1900 kg/kj?

Inače kod mene ko god da je kosio do ove kiše za vikend nije prešao 1500, tj. samo je jedan imao bar tako kaže oko 2 tone, al to je upitno jer on na svakoj njivi ima više, pa kad mu se uzme preva površina neverujem da je imao toliko... A tom su suncokreti koji su naprasno sazreli...

E sad što se tiče kukanja čudni su ljudi, a velika većina ove i poše samo da bi pisala...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh