Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
al si me nasmejao.Ma kakav dron ,krov od rakovice???

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ma stigo subvecionisani telehender pa da probam visinu.Hvala velikom vođi .

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna kako medi Neoma suncokret? I imali koga da ima parcelu sa suncokretom u južnom Banatu?

Послато са Lenovo K50-t5
 
Талиану на колико је вода ту код тебе,има ли могућности заливања тифоном.
Voda je blizu koliko je blizi i ::novac:: U Kozjacki totov iz Padine na 100m nasao vodu i zaliva soju na pesku...

- - - - - - - - - -

Cveta i kod nas...Pre neki dan nazove me Marina iz InfoTima, nudi usluge :haha: hvala tebi al suvise je krpelja na nasoj kozi! Kaze, dal znate da ce 2 uljare iz bosne poslovati na nasem trzistu, hvala Marina imam posla...
 
Poslednja izmena:
I kod nas suncokreti iz rane setve poceli da cvetaju i oni do ramena i oni do kolena strasno kako to ljudi jadno izgleda onaj ni 50-60cm visine,a cveta ni red sklopljen ni nista dok oni koji su sklopili redove od dole podgorevaju prvi put da vidim suncokrete da podgorevaju.
 
Ove godine poljoprivreda posluje u minusu kako je krenulo, suncokret jadan, zito jadno, o kukuruzu ne pricati

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
I kod nas suncokreti iz rane setve poceli da cvetaju i oni do ramena i oni do kolena strasno kako to ljudi jadno izgleda onaj ni 50-60cm visine,a cveta ni red sklopljen ni nista dok oni koji su sklopili redove od dole podgorevaju prvi put da vidim suncokrete da podgorevaju.

Moj je sklopio redove lepo i podgoreo od dole...citao tvoj post pa rekoh da vidim.Vrbas-Kucura nista bolja situacija...sve je kako si opisao...50% i nekako a 50% jad i beda
 
Талиану на колико је вода ту код тебе,има ли могућности заливања тифоном.
Kod nas se ne kopa bunar plitko,kao u Bačkoj zbog terena.Kod nas se kopa na 80 do 120 metara ali on sam curi,pogodan je za KPK (tako koristim u voćnjaku) ali nije za tifon jel nije izdašan koliko treba za njega do 100l u minuti.Moj je sada posle 8 godina opao sa 105 na 80 l u minuti.

- - - - - - - - - -

Bas me interesuje talijanova neoma na 50 cm kako ce roditi.
Pitaj Kovačeva ,savetovao me 200 NPK i teraj,aj da vidimo.Prošle godine nije bilo razlike ali sam imao samo 3,5 kj u Alibunarskom ataru gde je laka zemlja pa nisam mogao porediti.Hteo sam samo da probam da li može jel je meni lično lakše raditi sa 5 baterija na sejačici kao soju.Po nekoj logici trebalo bi bolje da se pokaže jel svaka biljka ponaosob ima više "komocije" za sebe,Ispoštovao sam broj biljaka po ha i nicanje je na neomi svuda dobro preko 90% ali na Cruzieru je oko 75-80%
 
Kod nas se ne kopa bunar plitko,kao u Bačkoj zbog terena.Kod nas se kopa na 80 do 120 metara ali on sam curi,pogodan je za KPK (tako koristim u voćnjaku) ali nije za tifon jel nije izdašan koliko treba za njega do 100l u minuti.Moj je sada posle 8 godina opao sa 105 na 80 l u minuti.
To sam cuo da je u Alibunaru proletos busen bunar na 119m i da je potekla ziva voda, sad gazda muci muku de da je preusmeri.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh