Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam ga imao 2016god za test,njiva 12kj,podelio na 3 dela (bakardi,neostar,neoma)
Prinos (neoma 2050kg,neostar 1950,bakardi 1900)
 
Nisam nikad radio te suncokrete poput LE99 i ostalih koji se rade Expresom.Umanjuje li to prskanje prinos kao sto tvrde za pulsar?
 
Sad dali umanjuje ili ne to ne znam mi smo imali posejano na dve parcele neki pionirov koji se prska posle nicanja ako je dobro sećam u 3-4 dvolista hemija je u maloj kesici kao metmark ili meteor za pšenicu. I dosta dobro je očistio njivu jeste da nije bilo nešto preterano trave. Njive su 3-4 klasa i rodio oko 24 meteri po jutru koji je dosta dobar jedino još sidžentin bio tu oko sa prosekom ostalo su slabiji.
 
Nisam nikad radio te suncokrete poput LE99 i ostalih koji se rade Expresom.Umanjuje li to prskanje prinos kao sto tvrde za pulsar?
Cini se da ne umanjuje, ali ono sto se vidi to je da suncokret ne pozuti kao kada ga oprskas Pulsarom.

- - - - - - - - - -

Sad dali umanjuje ili ne to ne znam mi smo imali posejano na dve parcele neki pionirov koji se prska posle nicanja ako je dobro sećam u 3-4 dvolista hemija je u maloj kesici kao metmark ili meteor za pšenicu. I dosta dobro je očistio njivu jeste da nije bilo nešto preterano trave. Njive su 3-4 klasa i rodio oko 24 meteri po jutru koji je dosta dobar jedino još sidžentin bio tu oko sa prosekom ostalo su slabiji.
Nikako meteor i metmark. Herbicid se zove stockstar takodje se upotrebljava i u psenici i potpuno je druga aktivna materija.
 
Jel se prskaju na crno ovi Expres hibridi ili samo Expresom ?? Prvi put cu posejati suncokret ove godine pa ne znam kak se radi. Narucio sam LE25 on se u nasem kraju bolje pokazao od LE99 pa cemo videti.
 
Sta je sa tim NS hibridima,sto toliko polegnutih ?,po prinosu izgleda da nisu skupljali polegnute glavice.Inace LG 5633 im nije bio nikakav,i ljudi ce pomisliti da je los,kod mene je dao sa +-65k biljaka u zetvi oko 4.1 tonu jusa po hektaru.Sto se tice Pionira on je dobar,kod nas ko god ga je imao je zadovoljan,sejem ga i ove godine sigurno.
 
Ovo sto je Kiraj postavio potkrepljuje moju pricu o ranijoj setvi suncokreta kao prednost u odnosu na kasniju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh