Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je neko možda sejao Barolo RO od KWS-a i kakva je klijavost kod vas?
Danas ide presejavanje oko 2KJ, niklo svako četvrto-peto zrno. :sta:
 
Ima je dobrano, sutra sledi trovanje....

2cp2cg8.jpg


20qgt5e.jpg
 
Ja se spremam za Prvomajsko presejavanje dela suncokreta...obisao danas,bolje da nisam!Listovi osisani(srce ostalo),nesto gura iz sredine,ali mislim da ako prezivi ostace degenerativan!Tamane ga zecevi,srne i neke bubetine.Sutra idem da usevam tamo gde fale redovi pored psenica,deteline....smucio mi se suncokret!!
 
Ja sam isto mislio posto sam prethodnih godina nailazio samo na stabljike i listovi otpali. Uglavnom su pukli kako je izlazio iz tvede zemlje i samo peteljka ostame ,ali je izgurao nove listove i bilo sve ok posle

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja se spremam za Prvomajsko presejavanje dela suncokreta...obisao danas,bolje da nisam!Listovi osisani(srce ostalo),nesto gura iz sredine,ali mislim da ako prezivi ostace degenerativan!Tamane ga zecevi,srne i neke bubetine.Sutra idem da usevam tamo gde fale redovi pored psenica,deteline....smucio mi se suncokret!!
Isto i kod mene.Presevanje ne gine.Sklop je oko 35000bilj/ha.Verujem da ce sutra biti jos manji.Prskano je zemljisno pa moram preci spremacem inace bi usejao kukuruz odmah.Opsti haos je u selu.
 
Tacno kako si opisao...samo peteljke.Vidi se da je srce zivo i da izbacuje dva nova para iz sredine,samo mi nije bilo jasno zasto je takav.Na toj parceli je dosta jaka kora.Mislio sam da je ili od stetocina ili od hladnoce.
 
Isto i kod mene.Presevanje ne gine.Sklop je oko 35000bilj/ha.Verujem da ce sutra biti jos manji.Prskano je zemljisno pa moram preci spremacem inace bi usejao kukuruz odmah.Opsti haos je u selu.
Sa kojom je hemijom radjeno kad ne moze odmah kukuruz?
Ja sam presejao nesto suncokreta 25.4 . Nije mi niklo seme sto je ostalo od prosle godine....
 
I ja neznam sta da radim vrste se vide a kad udjem unutra fali malo pa ima pa opet fali nije za presejavanje sve odlazem dan za danom i gledam ko lud.
 
I ja sam presejao 2kj,ostalo hmmm fali jedno 10-15%,ide za vikend prva tura Imazamoksa+neki insekticid pa cemo videti...Danas sam trovao hrckove i jos plus neki mis,prca je pipa i popac,napalo sa svih strana ::jako_besan::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh