Soja 2017

Aca97

Član
Učlanjen(a)
21 Avg 2016
Poruka
2.084
Lokacija
Vlaski Do, Smed. Palanka
Hajd i ja da imam tu cast, da otvorim novu temu.
Ja cu sledeće godine, po prvi put raditi sa sojom, pa ce mo videti kako ce da ispadne. Odluka je pala na Savu :)
Koju ste vi planirali? :)
 
I ja planiram da ubacim nove sorte, a pritom i da malo korigujem agrotehniku. Sava i Maksimus najverovatnje i posejacu nesto svoje seme. Idem na nekih 8-10 hektara:osmeh:.
 
I sledece godine najvise soje posejat cemo i to oko 70% povrsine! Najvise Trijumfa, oko 10 kj Fantasta i ako bi probao nesto novo na mojim parcelama to bi bilo Wendy oko 2 kj!
 
rubin, galeb, sava, maximus... koliko cujem neku belgu ili tako nesto ljudi kod nas zapatili
 
Pa uvek je tako bilo cim prethodna godina je bila kisovita i rodna sledece se soja sejala i na najgorim parcelama!
A posle susne godine izbegavaju soju!
 
Peet dobro zboris,mada i ulaganja su minimalna,svoje seme,kod nas se recimo dobar deo seje na kukuruziste,ljudi ne bacaju ni grama vestaka,malo hemije i eto...
 
Ostavio sam Savu i Trijumf. Gde imam bunar tu će ići soja da mogu da je poguram malo sa dodatnom vodom. Predusev svuda kukuruz.
 
I dalje u setvenoj strukturi ostaje gorštak, maxsimus, povećavamo galeb a ubacujemo i apolo ako nas se seti član sale ratar !!! :osmeh:
 
Soja ce kod mene ici na 4h sorte, Rubin koji je ove godine odvalio rodom i Fantast koji se isto jako dobro pokazao,za probu bice posejano nesto malo Belge.Aco za nase podrucije bolje se pokazalo na 70cm a ti probaj gusce pa sta ti se bolje pokaze.Ako imas mogucnos spartaj obavezno,mnogo joj znaci...:ppozdrav:
 
Da, da, to sam citao da mnogo znaci. Pecam samo neki veci spartac, ako ne nadjem, tu je Imt, stoji pod supi vec godinama skuplja prasinu. A eto, docekace da radi :osmeh:
 
Nazad
Vrh