Soja 2017

Sale se dobro izrazio. Stabilna sorta. Plisana nije svakako. Selsem soje garantujem da im treba vise vode za vegetaciju od NS sorti. Sava jako tesko da ce biti prva, ali ce uvek ce biti dobra. Kao Strube Victor u secernoj repi - nikada najbolji ali uvek pokrice troskove i zaraditi nesto.
 
Meni se jako lepo ove godine pokazala Alisa i to na zamlji koju sam uzeo u zakup zubače je toliko bilo da sam jedva uzorao sve se plastica vraća...prskao sam svim mogućim i špartao svake dve Nedelje dok sam mogao ući u nju to joj je bio jedini spas...
 
Teško je doneti sud o nekoj sorti koju seješ prvi put pa još u godini kao prošloj, potrebno je više godina i različitih da bi se nešto moglo zaključiti a ja savu sejem od kako se pojavila, ona moja uzrečica "ništa bez save" nije iz zajebancije rečena, kod nas dobro uspeva a kod drugih neznam kako je, i ona će polako u penziju kao i njeni predhodnici (balkan, vojvođanka) ali no.
 
Mislim da je Ns čini mi se da je nema više u prodaji ako se ne varam 0 grupa je,ja sam je dobio i dobro se pokazala mada je i godina bila dobra sejaću je dogodine i pratiti. Naravno malo je jedna godina da se donese pravi sud...
 
Alisa je ranija sorta od Sava.Dodje desetak dana pre Save.Kod nas se mozda seje vise nego Sava.Odlicna sorta i u susi i u kisnoj godini.
 
Kako ste dobijali to seme, kada ta sorta nije bila registrovana? Takođe nije prošla sortnu komisiju ove godine, odnosno nije priznata, jer je dala manji prinos od standarda u ogledima Ministarstva.

Ja uzeo reprodukciju od drugara, rodila mi 2800 po kj , bačeno 75 kg AN-a i 75 kg Ureje po kj. Prezadovoljan! Ostavio 5 tona kod kuće, deo ću posejati deo prodati.
 
Kako ste dobijali to seme, kada ta sorta nije bila registrovana? Takođe nije prošla sortnu komisiju ove godine, odnosno nije priznata, jer je dala manji prinos od standarda u ogledima Ministarstva.
Istina je da nije priznata,ali je laz da je prinos bio manji od standardnih sorti,pa to su gluposti.kod nas je belga u zadnje 3 god privukla ogrmno poverenje poljoprivrednika.Ja sam radio semensku proizvodnju i imam oridjinale semena.
 
Prošle godine bila Wendi, a ove bih probao nešto Domaće,ako nađem NS Renesansu ili Atlas.
 
Aco Galeb je jedna od sorti Selsem, imaš tu temu u semenskim proizvodima. Ono što ti mogu reći nije za tvoj kraj.
 
Nazad
Vrh