Soja 2017

Nismo na.ebali pa nismo ni svesni šta sve može da se okrene kontra u proizvodnji soje.Kako mi se čini uskoro će u soji biti obavezan fungicidni tretman a tu idu fungicidi namenjeni voćarstvu.
 
Valjevka,Apolo,Sava i Rubin... ako ima neko viska za prodaju Belgu bi uzeo na probu.
 
Valjevka i vracam Savu, izbacujem Galeb i Maksimus. Za mene je Sava No1. A valjevku iz razloga sto ranije stigne pa da odvadim posla.
 
Isprobao mnogo cega i vratio se na Savu. Verovatno joj vise odgovara tip zemljista na kom sejem nego ostalim sortama.
 
Sava je stabilna sorta, 2012g. sam imao 1400kg po kj prosek u onoj suši a bilo je i 2900kg po kj kad se slože kockice ali sve u svemu nije me izdala dosad, nit je najbolja nit je najgora, u proseku uvek zlatna sredina.
 
Negledam ja dal je ona najbolja nego da je stabilna, znači da u lošoj godini poput 2012g. ima roda kakvog takvog a ne nikakvog, u dobroj godini manje više sve one rode dobro, ja gledam da imam stabilnu proizvodnju zbog opstanka u ovom poslu i da se što manje kockam.
 
Nazad
Vrh