Soja 2017

Valjevka,sejana 29.4.
Kako vam se pokazala ta Valjevka? Ja sam posejao oko 1,5ha (umesto planiranih 3ha jer ne vodim glavnu rec u kuci) i za sada deluje fino. Bolji napredak nego kod tatine ljubimice koja ove godine dobija poslednju sansu.

A imam soju posejanu pre 15ak dana. Iako nije palo kapi kise, sve sto je imalo vlagu je izniklo. Fali kisa ko leba. Ova sejana 11. Maja vapi za vodom. Mucenica slabo napreduje jos je i malo ostecena od hemije.
 
@kris80 Aj sad jos da me ubedis da treba tako da posejemo soju!
Ako je ispred svih sa no till setvom i jos nekim stvarima onda ne moras opravdati paleolitnu setvu soje! Koja i nije daleka od mindjusarevog odgovora o setvi nalik lopatiranja!
 
Peet totalno nebitno u kom smislu jel u pozitivnom ili negativnom,rod zavisi u svih 16 varijanti napisao sam od čega,a znaš i ti...:kisa:
 
Seje jedna firma kod nas tako dosta površina pod sojom i koliko čujem dobro se pokazalo. Ove godine sva soja im je takva kod nas u ataru. .
 
Dobro Kris, ubijas me!!:osmeh: Svi znamo da zavisi od kise ali nije sve jedno! Takva setva moze dati neki prosecan prinos ili cak dobar samo u slucaju obilnih padavina! U svakom drugom slucaju slama joj ko sibica!

- - - - - - - - - -

Nije to njemu prvi put da seje, jes da je mlad i ... al toliko ne verujem da je.
P.S. Peet seje on i na 70. :osmeh:
Sta i na 70 seje???!:osmeh: Ovo mi vec stvara dilemu da li je on tako dobar u svom zanatu ko sto sam mislio!!!:osmeh:
 
:osmeh:Ja kontam da mu je ciljani prinos sa takvom vrstom setve bio 5tona/kj. a u najgorem slučaju će imati kao i svi ostali...Jesi zadovoljan sa odgovorom...:haha:
 
Imam još dve teorije zašto takva setva...Jedna da je mašina u avliji pa da se uposli i u soji a druga da ne pomisliš ni slučajno tu njivu ići da kopaš i da čupaš...:osmeh:
 
Dok čekam kombajn,moja poslednja sejana soja ove god.Mešane sorte.Pre neki dan oprskana za sirak.
f5a9cb9a8b15ac3febc5b860ce9802f1.jpg
57c5f9b04b5e87a33ef7f8b70156eabb.jpg
e99036f5aa0ea549a16dcbe8ae4c4673.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Vecerasnji obilazak soje. Ove dve su mi najbolje, na mojim najboljim parcelama. Prva je Sava, a druga Wendi. U sredini Wendija ima 8 redova Save (ona svetlija). Sejao sam u krug a nisam imao dosta semena - kupio sam semensku Wendi pa mi je bilo skupo da uzmem vise. Pogresio sam sto sam sejao u krug. (Isti problem sam imao i sa Rubinom ali sam do njega vec naucio lekciju pa sam ga posejao redovno a na kraju nastavio sa Savom.)
 
Da je ranije ošpartao pukotine bi bile još veće.:osmeh: Nema to nikakve veze sa vremenom špartanja da li je pre ili posle, kad nema dugo kiše zemlja će svakako da puca.
 
Nazad
Vrh