Soja 2017

Pa,kontam da jeste,ranije je tu redovno bilo stajnjaka,a prosle godine sam bacio 300 kg po kj,sto 15ke sto uree,al opet rekoh silan kukuruz je rodio,ko zna koliko je izneo toga iz zemljista.
Neki kod nas bace po 100 kg uree po kj pod soju,kao da joj da azota dok se ne zaleti...
 
Hvala na odgovorima . Najvjerovatnije ću isforsirati Apolo na malo više površine . Od par ljudi ovde koji su probavali prošle godine a i na lokalnom institutu i ogledu na više mjesta je razvalio prinosom prošle godine . Dali mu je to pasala godina ili lokacija ali ako ga bude probaću pa šta bude.
 
Moja je mačvanska zemlja,osrednjeg kvaliteta i dobila je jesenas zaoravajuće i sad će pred setvu soje dobiti 200 kg/ha KAN.Za seme se još nisam odlučio.
 
Ne znam za savu kod nas nije popularna i jako malo se seje. Rubin je stabilan i na losijim zemljistima samo se tesko kosi,zna stablo da bude zilavo kao manila. Hocu ove godine da nadjem belgu i wendy za probu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Ako budes nasao Wendy, racunaj i na mene. Trebalo bi mi bar 100 kg za probu.
Zovi Gorane kuci ili javi Deniju! Ja se vracam tek 1 Aprila! Pozdrav!
 
Sad sam pričao sa Aleksadrom i Rwa agro, sa semenom izlaze kasnije ove nedelje i bit će SKUPLJA 10-15 dinara u odnosu na prošlu godinu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Baš sa Acom sam pričao,ne znam ko je nadležan ili ne prvi put sam ih zvao i Acino ime iskocilo prvo, hoću da probam wendy pa da vidim kada će biti i gde ima.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Kolika im je cena bila prošle godine?, na Institutu je bila 100 dinara kila kao i ove godine.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Bio na institutu, uzeo Savu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
ddde7c69a7867b47003ac3863c0c9f2c.jpg
 
Poslednja izmena:
Probao da nabavim 200 kila soje sa NS instituta,neka nova sorta tek počela da se na ogledima koristi ali ćorak.Probao i preko veze ali mi izgleda slaba veza.Kažu nije još u komercijalnoj prodaji.
 
Ne znam za savu kod nas nije popularna i jako malo se seje. Rubin je stabilan i na losijim zemljistima samo se tesko kosi,zna stablo da bude zilavo kao manila. Hocu ove godine da nadjem belgu i wendy za probu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Nema ti neke razlike u rubinu i belgi sto se tice vrsidbe...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh