Soja 2017

Kako da je bez mahuna a ima lepu boju i visinu?! Koja sorta je u pitanju?

- - - - - - - - - -

Joj sto volim kad neko pokusava da predvidi prinos soje hodajuci po njivi :cvetic: . To je nemoguca misija . Pokazalo se sto puta da se do kombajna nezna nista.
Kad je u fazi da je vec stvorila mahune i po prilicno su vec pune i preostaje joj samo da sazri ne vidim u cemu je tako tesko proceniti prinos? Ko je seje zadnje 2-3 godine mogu da razumem a iskusniji siguran sam da mogu proceniti prinos!
 
Kazem nije moja soja niti vas zajebavam. Ljudi su imali sreće sa padavinama dok mi ostali nismo i to je to trenutno.
 
Poslednja izmena:
Soja jes najnezahvalnija za predvidjanja, ali ovde sigurno nece biti 500 kg/kJ.
image-0-02-05-2ab2bb6a131d43b6d85cc424da136860a2.jpg
[/url][/IMG]
Ovi likovi su mi poznati...ovo je tabla od firme Hmelj Parage! Radio sam prevoz za njih jesenas na toj tabli u B.Brestovcu.
 
Ima i kod mene u ataru nekoliko parcela gde je soja zelena i solidno visoka. Radi se o tome da su sticajem okolnosti sejane sredinom maja i iz meni nepoznatih razloga djubrene ureom. Koliko će roditi videćemo ali ja ipak ne planiram da u budućnosti primenjujem taj recept.
 
Imamo i mi soju koja nije bas ovako visoka,ali se isto zeleni...kasna setva...ali poenta je da nema uopste mahuna dole,kada se gleda sa puta deluje fantasticno,ali kada se zadje u nju...muka da te uhvati,samo od gore prvih 20cm mahune.
 
Divota, to bi trebalo malo odneti na analizu čisto da se vidi da nije neka boleščina, sa zapada nam je stiglo i lepo a i loše ali no.
 
Danas obišai jednu parcelu pola trjumf pola fantast,zemlja odlicna u principu nikad ne izda.Prva slika trijumf ,fantast se vidi u pozadini druga mahune trijumfa.
Treća fantaz u pozadini trijumf.4 slika mahune fantasta. Trenutno ne mogu da procenim koji je nolji trijumf je nizi i ima bolje naliveno zrni i mshune su zbijene.Sejano 2 maja.
eaa7b456c4368606f068a76f26f38e62.jpg
4b8a1377966e5c16e6ae6349413e9671.jpg
cb8a5b1c10a901b6e3591c123d759d14.jpg
42b63ce326ce8d24a52d0d6ec98fdd16.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Tu je oko 50 cm namešteno 3 baterije među točkovima i po jedna sa strane,malo je šire gde prolazi točak zato što su gume na oba mala traktora 14.9 a odgovara mi da sa oba radim tako da se nisam opterećivao cantimetrima nego sam podesio kako mi odgovara.U principu broj zrna je isejan po preporuci.Tako radim i suncokret.
 
Danas uslužno Sava 420kg/kj,pola(jedna parcela ) navodnjavano,a druga predusev povrće!
Kod prijatelja 3t na 11.5kj,isto Sava,5kj navodnjavano,bilo slabije nego ne navodnjavano
 
Kako da je bez mahuna a ima lepu boju i visinu?! Koja sorta je u pitanju?

- - - - - - - - - -


Kad je u fazi da je vec stvorila mahune i po prilicno su vec pune i preostaje joj samo da sazri ne vidim u cemu je tako tesko proceniti prinos? Ko je seje zadnje 2-3 godine mogu da razumem a iskusniji siguran sam da mogu proceniti prinos!

Uz postivanje za iskustvo ali stojim totalno iza toga da je prinos soje skoro nemoguce predvidjeti cak pred sam kombajn .
 
Nazad
Vrh