Soja 2017

што се тиче кише у реду а што се тиче фосфора кака кад је сејеш у монокултури а небацаш вештак а тога има пуно прошле године су имали преко 2 тоне без фосфора
 
што се тиче кише у реду а што се тиче фосфора кака кад је сејеш у монокултури а небацаш вештак а тога има пуно прошле године су имали преко 2 тоне без фосфора
Zato sto ta njiva koja je dobro rodila jos uvek je dobroj kondiciji! Skoro svake 3 god. a ranije svake, baca se ili 100 kg/kj Mapa ili 150 kg/kj NPK!
Sejem je u monokulturi i 10 god za redom!
Tesko da bez zrna P moglo bi doci do dobrih prinosa! Sto je i to relativna stvar i zavisi od zemlje!
 
Ima li neki Macvanin ovde da oce prodati soje od prosle godine za setvu, jedno 80kg, po mogucstvu Save, ali nije obavezno, samo da nije GMO? Moram da presejavam. Proslogodisnja Sava, kupljena regularno, sa deklaracijom i sve, svaka peta je klijala :) Ovo sam sad radio i vise nikad.
 
Posto je kod vas corum? Kod mene cena varira od 3495- 3750 po litri

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ima li neki Macvanin ovde da oce prodati soje od prosle godine za setvu, jedno 80kg, po mogucstvu Save, ali nije obavezno, samo da nije GMO? Moram da presejavam. Proslogodisnja Sava, kupljena regularno, sa deklaracijom i sve, svaka peta je klijala :) Ovo sam sad radio i vise nikad.

Imaš PP u sandučetu,ostavio sam Ti broj.pa se javi ako nisi našao.Tu sam blizu Bogatića.
 
Danasnja setva soje. Otac i radnik se menjaju na setvi jer se seje 16h na dan, a ja odmah prskam iza njih.

2h7e32h.jpg


16bzgvc.jpg


mc8ymg.jpg


v5vk7r.jpg
 
Cici kako seje visoki ? Ispoštuje li sve što joj se zada jel ste zadovoljni sa njom?
 
Ovo joj je jedanaesta sezona kod nas i zadovoljni smo. Za ovih 11 godina dva puta se desilo da smo morali da krpimo jer nije sejao jedan red. U oba slucaja su pukla osiguraca. Prvi put je bio ekser u fabrickom semenu soje i usao je u rupu od ploce, a drugi put je otac sejao usluzno jako prljavo "domace seme" i svasta je namotao na osovinu od ploce i tesko se okretala pa je pukao osigurac. Pre 5-6 godina smo uzeli kontrolu setve nekog domaceg privatnog proizvodjaca i posle nekoliko dana mucenja sa njom izbacio sam to sranje iz kabine. Stalno je pistalo i javljalo da ne seje neki red. Milion puta sam izlazio iz traktora i kopao ko budala i uvek je sve bilo u redu.

Kako seje visoki setveni aparat? U nasu tvrdu zemlju jedino ovakve sejalice mogu da poseju na onu dubinu na koju ja hocu. Svako zrno je na istoj dubini. U kukuruzu ako meris od zrna do zrna ima nekoliko cm odstupanja ali mi to i nije toliko bitno jer ako se izmeri nekoliko metara prosek bude taj koji se zada.
 
Jel sve mora da se seje sa diskosnim ulagačima ,ide li negde raoni?
 
Cici koji koktel ides u prskalici ?

Velton + Basar + Total

Cici, jel to 7x50cm sejalica?

U originalu je sestoredni MT ali smo dokupili jos jednu bateriju pa se posle zavrsetka kukuruza ubacuje ta sedma baterija i skuplja se na 50 cm. Da 7 x 50 cm, kod nas svi koji seju soju na 50 cm idu sa neparnim redovima jer tako ne treba siriti tockove od traktora.


Ili sex on the beach :osmeh:
 
Nazad
Vrh