Soja 2017

Čuj kasno po pšenici , a ja planiram po soji .:haha:
Evo moja soja slika od juče . Prilično čista ima malo palamide i sijerka , čime da idem , inače je prva troliska ?

20171013_152139_zpswpnipwlw.jpg
 
I konačan zaključak soje po tebi?Ništa konkretno nisi izgubio ?Dobio ili te boli ona stvar za sojku?Po tvom pisanju bi to zaključio?

Zakljucak je da soja na psenici nije bas idealno resenje u mojoj situaciji. I tako sam planirao da povecam jecam zbog svinja i ovaca, a tih 15 dana sto ce postrna soja da dobije je dosta vremena da se nakarika bolji prinos. A i napravio sam problem u psenici jer nikako da poprscem totalom palamidu i jos neke visegodisnje korove ili da ugarim njivu, pa su se pocela siriti ostrva. Tako da malo cu da smanjim dozivljaj sa zitom koje mi i tako daje manje novaca u odnosu na ostale kulture.
 
Imao sam ja dobro zito... Tu je rodilo osam tona po hektaru (mada je cena genijalna), ali ne mogu da se izborim sa bocom, sve vise imam poponca a to mi jako smeta u krompiru.
 
Poponac rastura maton. Mi smo prošle godine prskali njivu matonom u jesen, posle ranog vađenja repe. Razbio ga je samo tako.
 
Stigao danas obračun - konačna cena 46.3 din Ne znam šta ću s tolikim novcima

Послато са Lenovo P1m уз помоћ Тапатока
 
Zaboravio sam da napišem da je to bez PDV, pošto im je obračunski list da te bog sačuva... Znači 50 din sa PDV

Послато са Lenovo P1m уз помоћ Тапатока
 
Da li sejati uopste soju u buduce.Viktorija group dobija novog svima nam poznatog vlasnika. Ne pise nam se dobro.
 
To su unuci onih što su nekad brkove čupali ,i dalje oni vedre i oblače zaklaće nas a da nam kap krvi neće pustiti.:off_topic:
 
Veliko je pitanje ko je veci ucenjivac MK ili Viktorija, ako MK kupi Victoriju sve ostaje isto.
 
Nazad
Vrh