Soja 2017

Neka, neka bice slika i iz rane setve ( 27 April )
Ljubomora i zavidnost su stravicna stvar!
Kad postavljam slike sa prvim skroz podgorelim kukuruzom ne valja jer ne znam sta, gde i kad posejati a kad postavljam neke sa dobrim sojama opet ne valja! Kad cete biti i vi neki zadovoljni sam Bog ne zna!
 
Sava setva 31.3.2017
Na prvoj slici predusev pšenica,na drugoj predusev kukuruz.
Njive udaljene jedna od druge oko kilometar...i na pšenici više na.ebala.???


zrno ko biberče
 
Ubaci neku sliku,ja sam buljiu u Vendi(ne pevačicu) i nisam joj našao manu.
Slikacu sutra pa kacim uvece...nije ni malo naivno koliko toga ima,i olbicno gornji i sprat ispod njega su takvi...mislim da je to direktna posledica onog ogromnog deficita vlage i nenormalnog sunca koji je zario i palio lisce,same mahune i zemlju...lisce ima ozegotine,mahune se rascepaju,a zemlja ispucala...cause and effect.
 
Znaci nisi ti pametan koliko te potrefilo. :osmeh:
Pametan je dosta tesko biti u kasinu, a nas posao je dosta slican sa ovim, ali nemoj misliti da i tamo mozes pustati mozak na pasu! Potrefilo ili ne dosta toga je na svom mestu!
@ Matic
Bas me zanima da li i tebe golica malo ta soja ili o kakvom pristupu pricas?!:osmeh:
@ bojcetic
Ti si mlad i perspektivan i drago mi je kad vas vidim takve, uzdignute glave, napredno, grebatorski i treba moderatore podrzati i kad treba i kad ne treba!Tako se koraca ka uspehu u zivotu:osmeh:
Arogantnost je jedno a drugo je reci istinu nekome u lice!
Mnogo je to bolje nego srati nekome iza ledja!:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Bice sta bude, a uglavnom slabo koliko mi se čini. Peet taj tvoj fantast je na 50 cm? Ako je tako kao sto se na slici vidi onda je to očajna soja po mojim kriterijumima. Bez ljutnje i uvrede, ne mislim zaista ništa lose, ali ovako kod nas izgleda losija na 70 stim što je vislja za 20 cm. Ako se soja na 50 providi od kraja do kraja tu nema neke sreće. Ovde na forumu većina kad bi videla soju iz dunavskih ritova oko Bodjana, Plavna, Vajske, Novog sela... bi se sigurno uplašila.
 
Ulazio sa vlasnikom u jednu soju koja je poprilicno dobro izgledala sve ovo vreme suse.Zrna veoma sitna i dehidrirana, procena prinosa ne vise od 1000 kg. na hektar.
 
Bice sta bude, a uglavnom slabo koliko mi se čini. Peet taj tvoj fantast je na 50 cm? Ako je tako kao sto se na slici vidi onda je to očajna soja po mojim kriterijumima. Bez ljutnje i uvrede, ne mislim zaista ništa lose, ali ovako kod nas izgleda losija na 70 stim što je vislja za 20 cm. Ako se soja na 50 providi od kraja do kraja tu nema neke sreće. Ovde na forumu većina kad bi videla soju iz dunavskih ritova oko Bodjana, Plavna, Vajske, Novog sela... bi se sigurno uplašila.
Jeste paore na 50 je posejana! Nema ljutnje, mozda tvoji kriterijumi zahtevaju nesto sasvim vise, meni ta soja je sasvim na svom mestu i kamo srece da mi je sva takva ove godine. Ocekivanja su mi pozitivna na svim parcelama gde mi je takva!
 
Joj sto volim kad neko pokusava da predvidi prinos soje hodajuci po njivi :cvetic: . To je nemoguca misija . Pokazalo se sto puta da se do kombajna nezna nista.
 
Soja jes najnezahvalnija za predvidjanja, ali ovde sigurno nece biti 500 kg/kJ.
image-0-02-05-2ab2bb6a131d43b6d85cc424da136860a2.jpg
[/url][/IMG]
 
Nazad
Vrh