Soja 2017

Posejana danas Wendy, izaslo oko 52 kg po kj. na 50 cm
2017-04-30-4.jpg
 
Živim u Mitrovici, a grunt je u obližnjem selu Noćaju,dedovska kuća.Sad služi kao vikendica.Kad dođem prvo jedan ključ.pa kapiju otvaraj,pa drugi ključ,pa otvaraj prozore...Ni mačeta ni kučeta,a ni komšinice!::lose::
 
Jedan red rupa na pločama tako da na 3cm toliko išlo dok apolo je još malo krupnije ali je imao 91% klijavost i njega sam išao na 3,3cm.
 
Živim u Mitrovici, a grunt je u obližnjem selu Noćaju,dedovska kuća.Sad služi kao vikendica.Kad dođem prvo jedan ključ.pa kapiju otvaraj,pa drugi ključ,pa otvaraj prozore...Ni mačeta ni kučeta,a ni komšinice!::lose::
Ja kad sejem neku veću parcelu i kad završim...čeprkam već taj prvi prohod jel niče...:osmeh: Sad ću ovih dana da kopkam prstima redove svaki dan,nemogu da dočekam da nikne a ne komšiluk i rodbina da mi javlja...:haha:
 
Skupo gorivo a do sela ima 12 km,pa nazad isto toliko.A rođak dobar pa sve javlja.Inače soju sam posejao na 46% moje ukupne površine,nije šala.
 
Soja posejana 06 04 danas obisao nikla oko 80% ali nije nikla gde je preduboko i gde je gazio tocak po redu kad je valjano. kopao sam tu gde je gazeno i negde ima klice a negde nema.Pitao bi iskusne poljoprivrednike dali ce nici i tamo gde je trag od tocka.
 
Soja posejana 06 04 danas obisao nikla oko 80% ali nije nikla gde je preduboko i gde je gazio tocak po redu kad je valjano. kopao sam tu gde je gazeno i negde ima klice a negde nema.Pitao bi iskusne poljoprivrednike dali ce nici i tamo gde je trag od tocka.
Mnogi kod nas seju u trag sa diskosnim sejalicama i nikne i tamo...:ppozdrav:
 
2015 godine prijatelj i ja smo obilazili trijumf u ritu ,on imao 1400 kg/kj a ja 1000 kg, njive u sličnoj kondiciji,razlog bio u gustini setve, svaka stabljika mu imala manje od mahuna od moje ali gustina je presudila.Kod njega skoro duplo gušće nego kod mene.
 
Čika ACO jesam dobro izračunao 1.932 ektara.:ppozdrav:Baci rođaku bar kredu na televon...

Opasan si,svaka ti čast.Vidim da znaš površinu njive u m2.Mora da imaš kombajn i da žanješ uslužno, pa znaš napamet ceo vojvođanski atar,a malo i mačvanski.Zaboravio si da sam do komšija odorao po dve brazde i malo od puta,pa ima sigurno i cela 2 ha:haha:
Na istoj njivi sam posejao Belgu i NS Atlas,po 1 HA svaka,sve rađeno u isti dan,pa ću baš da uporedim kakva će biti situacija u vršaju.

- - - - - - - - - -

Rođak samo cimne i prekine vezu,a ja se onda javim i detaljno čujem izveštaj,na moj račun.
 
Nazad
Vrh