Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nece valjda i sledeca biti ovakva,mnogi se vode time da ako bide rodna,izvuku prosek sa rodom,delom ispeglaju ovogodisnji podbacaj,jer dkc u kisnoj odgovori odlicnim prinosom...,mozda je to jedan od razloga

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Meni je takođe svejedno.Svako je kovač svoje sreće.Mene vodi to da se DKC pokazao dobro ove godine pa će svake sledeće imati šansu pogotovo ako godine budu normalne.
 
Gledao sam na yuotubu neki lik sa traktorom razvlačio te cevi i ako sam dobro zapamtio prinos 16 t ha i za soju isto to radio.
A jel se mogu te cevi ponovo koristiti, ili zbog razvlačenja traktorom su za jednokratnu upotrebu ? Ne znam koliko je cena tih cevi, ali čini mi se da je tifon bolja investicija, i dugotrajnija, ali je i potrošnja goriva veća.
 
A jel se mogu te cevi ponovo koristiti, ili zbog razvlačenja traktorom su za jednokratnu upotrebu ? Ne znam koliko je cena tih cevi, ali čini mi se da je tifon bolja investicija, i dugotrajnija, ali je i potrošnja goriva veća.
Mogu dve godine,razvuku se traktorom,sakupe takodje motalicom koju moze da pokrece kardan,cena metra duznog je 4 dinara,sa povratom drzave izadje 2.6 dinara,za jedno kj je dovoljno 30 l dizela ili benzina za navodnjavanje,3-4 navodnjavanja,usteda u energentu je velika.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je na tifonu potrošnja oko 1l "veštačke kiše"=1l nafte, a na tim cevima ne možeš premeriti, mada može se izračunati. Ne bude problema sa zapusavanje tih kapaljki?
 
Kod nas u selu ko je ove godine koristio te cevi kpk nije mogao da se nakupuje spojnica. Suša udarila, kanali suvi i bez vode, i sva pticurija i divljac se okomila na cevi i samo buše i kidaju... Ovi su muku mučili...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je na tifonu potrošnja oko 1l "veštačke kiše"=1l nafte, a na tim cevima ne možeš premeriti, mada može se izračunati. Ne bude problema sa zapusavanje tih kapaljki?
Nema zapusavanja,kada je dobro izbusen bunar,sito da je celo,da nema peska,ako ima ,stavi se filter....

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas u selu ko je ove godine koristio te cevi kpk nije mogao da se nakupuje spojnica. Suša udarila, kanali suvi i bez vode, i sva pticurija i divljac se okomila na cevi i samo buše i kidaju... Ovi su muku mučili...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
To je u malinama slucaj,kukuruz zatvori redove,nema vrana da buse,nemaju pristup da slecu,a sto se tice glodara,ja nemam stete,ni u povrcu,a ni u kukuruzu,nije to bss tako kso sto neki ptedstavljaju,obicno oni koji su slabo voljni da se upuste u taj posao pa da se malo "opravdaju".

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Profesore baš bih s tobom da razmenim neka iskustva oko tog zalivanja jer mi je u planu da i ja nešto slično probam sledeće godine. Ako možeš javi u pp kako da se čujemo i porazgovaramo. Inače može da se namesti nosač kotura i jedna cen se savije kroz koju prolazi crevo kpk i polaže ga u zemlju do 5 cm tako da ga ptice neće oštetiti a sve to se može ugraditi na špartač dvoredni. Mada ako će da služi za razvlačenje i skupljanje onda može da se napravi i posebna sprava, Ništa komplikovano jedino što treba da ima kao mali dodatak jeste jedan deo od dva sunđera između kojih ide traka i tako se čisti od zemlje i kao takva se namotava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh