Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas obisao kukuruze sejane 11.4 poterali klicu po 2cm i tako stoje vec par dana,:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ja jos nisam isao po polju da pogledam kakvo je stanje sa izniklima, kazu mi ovi sto su gledali da nije bas sjajno. Da li cekati oporavak ili presejati videcemo. Pola tih izniklih je za silazu namenjeno a pola za vrsidbu. Pa se tesim da cu samo silirati kasnije ako mora da se preseje. Mada mnogi tvrde da ce se oporaviti i da nece previse uticati na prinos. Ali otom potom.
 
Planirao sam nešto kućno lagerovanog kukuruza da prodam iduće nedelje, ali sada vidim da ću to odložiti za minimalno još jednu nedelju.
 
Kod mene kukurzi dobili po tamburi. Danas isao da obilazim njive sve zuto kao limun. 2 lista je imao kada ga je zadesilo ovo vreme. 5 dana necu ici, pa cu posle toga da vidim sta mi je ciniti.
 
Izgleda da smo u indjiji imali srece..nije bilo mraza..promuvao se danas malo po ataru i nista ja tu nisam primetio..
 
Prosle godine je u vecine izmrzo kukuruz i nije mu bilo nista...kod mene bio spaljen do zemlje i poslije bio ok kukuruz...mislim da je mraz bio 26.4.
Ako cemo pravo,bolje da je sad mraz spicio nego kasnije
 
Neće mu biti ništa
Sve zavisi od njive do njive......
18121457_1254869574632134_2530713609638728052_o.jpg
 
obisao danas,za sad lose! raniji rokovi setve u mom kraju odsvirali cini mi se skroz. voleo bi da gresim ali vreme ce pokazati. kod mene kojeg sam sejao 1 i 2 aprila,dobio domacinski ali ima nade,zdrav je u zemlji ali videcemo. 3 i 4 kojeg sam sejao viri,fali dan-dva i uvrstice se. opet ponavljam videcemo za 3-4 dana sta nam je ciniti.........
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh