Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni KWS isto se pokazao predhodnih godina dobar,i ove godine koga znam da ima nemože da se požali na njih...:ppozdrav:
eto ja nisam s njim nesto preterano zadovoljan kod mene je Pionir 9011 ili koji je onaj akva max najbolji onda dkc 4590 a kws konfites ima najmanje klipove tj klipcice
 
@NA cemu takvo pisanje kad ti do skoro nisi ni znao da postoje drugi hibridi osim ZP. Kazi procentualno koliko ZP imas posejano a koliko ostalih hibrida. Za proslih godina da ne pricamo.
1 Ja sam po nekima samo "hobi" poljoprivrednik i ne zivim od zemlje.
2 Ne kajem za moj sortiment.
3 Nikad nisam ni pricao kao neki kako je najbolje ono sto ja sejem, nego da meni najvise odgovara dobro se pokazao i u susnim godinama, a i u kisnim kad su se neki masovno kvarili.
 
Imam kws 3381 malo vece parce zemlje 7 klase kukuruz je sad podgoreo jesu klipcici 10-15 cm ali ih ima mali milion na 17 cm sejano.Za ovu godinu mislim da je previse.I da dodam ja sam pravi hobista radim kad hocu i koliko hocu samo jos ne idem na pecanje a i to cu uskoro
 
Tacno tako, redak.
AS 72, visine oko 180cm:
ZP 606, 30% jalovo, visina oko 2m:
Gore levo - p0725
Gore desno - AS 72
Dole levo - KWS 3381
Dole desno - ZP 606
4aa8e071dffd317daf78abcef61cefd6.jpg
 
ZP 606 je jedan od vecih promasaja ove godine, vidim veliki broj forumasa se zali a i kod mene je isto, recimo ZP434 ima "bolji" klip i manje je jalovih stabljika, takodje je nicanje bilo dosta sporo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh