Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posejan 13 tek nekoliko na 20m2 izvirilo sto se tice DKC5031 , nikako ne nice u odnosu na pionir i kws , izgleda prva i poslednja godina ga sijem ako nesto uopste i bude od njega. Kod nas je palo vise kise prije a i sada je 10 litara i zemlja je puno vlaznija nego ova sa gornjih slika.
 
Danas smo kolegi presijavali Sindjentin Pako jedva mu pola niklo ostalo seme strunulo kao navlazeni aspirin kad stisnes tako se u prah pretvaraju uvalili mu neko prepakivano seme covek odlepio zvao ove iz Sindjente,a oni kao tek tamo posle praznika ce doci da uslikaju pa da vide da nose na analizu.Covek ih oterao u tri lepe i kaze ja nemam kad da vas cekam jer navodno moraju iz BG-a da dodju debelogusci to da vide pa da vecaju sta ce i kako ce.
 
Kolege koji je najbolji insekticid i koji preporučujete za prskanje kukuruza od repine pipe, naravno najbolje je tretiranje semena ali to sam izbacio pre šest godina a izgleda da moramo da se vratimo. a ove godine moraću bar krajeve njiva da oprskam nekim insekticidom, jer poret svake iznikle biljke ima bar jedna repina pipa, i nema ni jedne biljke koja nije bar malo gricnuta.
Al se ti igras sa novcem i sa zivcima :ppozdrav: Kod mene tretirano seme pa ga zdrale, mogu misliti kakve bi froncle ostale da nije, da ne verujes kolikoih je prosuto u redovima oko svakog kukuruza 4-5kom.
 
Al se ti igras sa novcem i sa zivcima :ppozdrav: Kod mene tretirano seme pa ga zdrale, mogu misliti kakve bi froncle ostale da nije, da ne verujes kolikoih je prosuto u redovima oko svakog kukuruza 4-5kom.
Dragane potpuno si u pravu, već šest godina nisam tretirao ni jedno zrno, ped godina nisam imao nikakvih problema a ove izgleda da neću proći baš glatko :) Jeste da se trujemo i mi ali izgleda da bez tretinjanja neće da može :ppozdrav:
 
Sta bi ljudi???Oni sto ih mraz oprljio vec zeleni i pice,a oni u zemlji truli.Razocarao sam se u DKC.Nikad losija energija.KWS ubedljivo najbolji pa potom pionir.Razmisljam da zovem ove iz DKC ali mislim da ce biti dzaba.Nace oni neko opravdanje.Koga god sretnem zali se na zicnjake i truljenje semena.
 
Kod mene i ovi sijani 1.4 nikli prije hladnoca nikako da krenu, gledam kraj asfalta sa jedne strane repa sa druge kukuruz , 2 gazde rade ovaj sa repom okasnio malo i nikla kasnije od kukuruza i obisla ga nekoliko puta , a kukuruz ne prska jer se izgleda boji da ga dokusuri , a korovi obisli kukuruz ne smeta im hladnoca , nije dzabe ona uzrecica da se kukuruz sije kad se moze bosom nogom stajati na zemlji. A sa DKC nisam zadovoljan jer u odnosu na konkurenciju gdje je uniformna velicina klica ilii kukuruza ovdje ima svasta neki vani a neki nekoliko cm ispod povrsine.
 
Sta bi ljudi???Oni sto ih mraz oprljio vec zeleni i pice,a oni u zemlji truli.Razocarao sam se u DKC.Nikad losija energija.KWS ubedljivo najbolji pa potom pionir.Razmisljam da zovem ove iz DKC ali mislim da ce biti dzaba.Nace oni neko opravdanje.Koga god sretnem zali se na zicnjake i truljenje semena.


Pa nije baš tako kolega, ja sam posejao od 8-11. 4. i ovi prvi sejani su u fazi 3 lista a ovi zadnji 2 lista i svaki dan napreduju dok ovi smrznuti (nema ih puno u ataru) još vidaju rane i polako kreću, hoću da kažem da ih ovi moji stižu ako nisu i jednaki, što se tiče truljenja, trunu oni koji nisu još u džaku valjali a kad se kupuje seme niko negleda klijavost i energiju a znalo se da ove godine ima more starog semena i prepakivanog pa verujem i mešanog (a da nepričamo o semenu za 2-3000 din po SJ od bog zna kad samo da se kurtališu), teško nam je kad kupimo seme da u jednu kutiju posadimo 50-100 biljaka (od silnog sedenja za kompjuterom i vođenja tuđe brige) pa da vidimo kakvo je stanje a u krajnom slučaju odneti u PSS pa ispitati (500 din po uzorku ako se dobro sećam), nije isto seme sa 97-98% klijavosti i sa 90-91% i nikad nemožeš nadoknaditi dobar sklop biljaka gušćom setvom zbog loše klijavosti pa i energije, ali no.
 
Vidim mnogi kukuju na nicanje DKC pogotovo na 5031, kod mene on posejan (inace kupljen preko tendera foruma) kao zastita na ogled pionera setva 11.04 podjednako nikli svi u 2-3 dana
 
Kod mene su 5031 i 4717 (pakovano u Madjarskoj) nikli bez greske.
4590 i 4795 (rumunija) nisu lepo uvrstili,mada za divno cudo,ono sto je ispod povrsine jos je zivo,a sejano je od 02 do 04
 
Pa nije baš tako kolega, ja sam posejao od 8-11. 4. i ovi prvi sejani su u fazi 3 lista a ovi zadnji 2 lista i svaki dan napreduju dok ovi smrznuti (nema ih puno u ataru) još vidaju rane i polako kreću, hoću da kažem da ih ovi moji stižu ako nisu i jednaki, što se tiče truljenja, trunu oni koji nisu još u džaku valjali a kad se kupuje seme niko negleda klijavost i energiju a znalo se da ove godine ima more starog semena i prepakivanog pa verujem i mešanog (a da nepričamo o semenu za 2-3000 din po SJ od bog zna kad samo da se kurtališu), teško nam je kad kupimo seme da u jednu kutiju posadimo 50-100 biljaka (od silnog sedenja za kompjuterom i vođenja tuđe brige) pa da vidimo kakvo je stanje a u krajnom slučaju odneti u PSS pa ispitati (500 din po uzorku ako se dobro sećam), nije isto seme sa 97-98% klijavosti i sa 90-91% i nikad nemožeš nadoknaditi dobar sklop biljaka gušćom setvom zbog loše klijavosti pa i energije, ali no.
Nije u pitanju klijavost vec energija klijanja.Ona je ta koja u teskim uslovima kao sto su bili ovog proleca ima presudnu ulogu.Klijavost kod kukuruza je u ovim uslovima manje bitna jer je uglavnom od 95-97%.
Jos ni jedan koji je za vreme mraza bio u drugom ili trecem listu nije presejan.Presejani su oni koji su idstrunuli u zemlji.
 
Pionir 9241, setva 6.4.

20170501-080701.jpg
[/IMG]
20170501-080734.jpg
[/IMG]
 
Evo malo i neki domaci hiridi,prva slika Zp-555 i druga slika As-404,sejano 15.4 na 23 cm.Zp poceo da se vidi dok As malo dublje sam ga sejao jos nije izasao ali i on ce da izlazi.Kod As-a od 20 zrna koja sam nasao 18 su kao na drugoj slici,dok 2 oni su samo pustili klicu 1 cm i tu stali,taj nema mislim nista od njega.
QxSId3x.jpg

AGX2BYK.jpg
 
Nije u pitanju klijavost vec energija klijanja.Ona je ta koja u teskim uslovima kao sto su bili ovog proleca ima presudnu ulogu.Klijavost kod kukuruza je u ovim uslovima manje bitna jer je uglavnom od 95-97%.
Jos ni jedan koji je za vreme mraza bio u drugom ili trecem listu nije presejan.Presejani su oni koji su idstrunuli u zemlji.

Što se tiče energije imaš je u deklaraciji i neuzimaš seme ispod 90% energije, što se tiče prolećnih uslova za nicanje, ako smatraš da je ovo bilo strašno (3-4 dana zahlađenje) e pa veruj mi bilo je i gorih uslova a mraza je bilo i kod vas i kod nas (ne tako jakog intenziteta) i nijedan se neće presejati ali onima što je seme istrunulo u zemlji nije kriva rana setva ni mraz ni prolećni uslovi već je seme lošeg kvaliteta (energija) i svake proleći nas jebavaju i neko najebe kao i naš kolega Željkoo sa konsensom a sad se sve više žale i na DKC ( a bio je sam vrh što se tiče kvaliteta semena) a svi dobro znamo pošto je ali dao bog pa imaju koga da šišaju (i treba) dok naše semenske kuće polako propadaju kao IMT, IMR, ZMAJ, tako da ćemo i sa semenom biti zapadni otpad ali no, dobro nama i ide kakvi smo.Izvinjavam se na nepristojnom rečniku ali nekad tako mora.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh