Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolega ne zajebavam se ozbiljno pišem...Sutra berem Ns 7020 baš ću videti jel čemu,mada na oko je bolji od zp-a jer sam pored te njive koju sutra berem imao 555
 
Ajd baš napiši kakav je naspram tog zp-a, jer se ozbiljno razmišljam dogodine da ubacim nešto i od NS-a.
 
A da kacimo zitni heder? Bil ondak pokupili vise klipova sa zemlje? Salim se malo,nasta smo pali kad moramo pabirciti...
 
A da kacimo zitni heder? Bil ondak pokupili vise klipova sa zemlje? Salim se malo,nasta smo pali kad moramo pabirciti...
Sto sala,ja bih ipak uvek probao masina da odradi taj posao ,nego pabircenje.Ima sto nacina,adaptacija itd ,sve za polegnut kukuruz.
https://www.no-tillfarmer.com/artic...corn-and-dealing-with-the-aftermath?v=preview
https://www.youtube.com/watch?v=37xxKr8PyLs
https://www.youtube.com/watch?v=ugUl6CbHT8I
Kucajte ''picking downed corn'' na mr google ,mozda nadjete nesto sto moze pomoci.
 
Pa fora je pokupiti i klipove koje su ispali iz komisine..ne mislim da je sramota pabirciti,taman posla,moj deda sa mamine strane je tako porodicu prehranjivao..al za to treba vremena,koje pored svih mojih obaveza nemam..a s druge strane nisam se toliko mucio i stedeo da imam svu mehanizaciju od pluga do kombaja pa da mi zarada bude od pabircenja spopstvenih kukuruza..probacu nesto i da izbaliram pa racunam da ce se i tu nesto prikupiti,bar nek gori u peci kad vec nemam nista..jbm ti godinu ludu..
 
Ne može mašina pokupiti klip koji je fizički odvojen od stabla i leži dole na zemlji.Tu samo ruka pomaže.Inače obišao sam parcelu koja mi je preostala i stanje je u redu tj.ovo nevreme ga nije sravnilo sa zemljom ali ima po neki klip dole na zemlji.Vlaga je merena tri puta i kreće se od 17,2% do 17,5%.Sutra ćemo krenuti u skidanje da se uradi pre najavljene kiše a ide u kućni lager.
 
Otprilike ista situacija i kod mene,evo me uoravo na njivi vrsem to sto mi je ostalo,mozda dva jutra,i za divno cudo nije tako strasno ko sto sno se nadali,vise je sranja bilo pocetkom meseca kad je dunula ona budala..

- - - - - - - - - -

Ide kombaj ko zmaj..drugom samo linjaj..
 
Ja sam sinoć merio vlagu na mom preostalom kukuruzu, ima 18.1%. Posle kombajna će biti oko 19%. To sam mislio da ostavim u prikolici da stoji pod šupom. Može li sa tom vlagom da se kukuruz tako čuva?
 
Moze, ali sto bi to radio kada po svim prognozama ce oktobar prva polovina biti lep. Opasno je da ti stoji sa tom vlagom a 1-15 okt bude 20+ stepeni dnevna.
 
Parcela visoka I klasa.Atar prema Melencima ,kišu dobio krajem maja i posle po 2-3 litre u više navrata.
3 kj pionir (ne znam koji ) na predusevu kukuruz ,3 kj pionir predusev suncukret(ne znam koji ) ,4 kj Dekalb 5222 predusev suncukret.(Rale napiši koji su Pioniri )













Sa desna na levo .Pionir na kukuruzištu .Druga dva pionir na suncukretištu i ostala 4 Dekalb na suncukretištu.
Klipovi su sa istog dela parcele .Ima jalovih u svakom hibridu ,možda 15-20 %

Mlađi skidaju ovaj kukuruz.DKC je dao oko 900 kg /kj a kombajner kaže "Pionir se usro"Na 6 jutara će biti 2 bunkera od Z142.Iako je celo leto izgledao kao kaktus,DKC se na kraju izborio da sledeće godine bude vodeći u setvenoj strukturi kukuruza,na našim parcelama.
 
Skinuo u nedelju pre kiše kukuruz, Pionir 9241 i 9903 prosek 26xx kg/kj vlaga 14,5% (sve u istu prikolicu išlo), i Dekalb 4717 2900 kg/kj, vlaga 13,5%. Dekalb je bio na najkvalitetnijoj zemlji što imam, a Pionir je bio jedan deo na peskovitom zemljištu i vizuelno je bolje izgledao. Sve u svemu, prosek kao 2012. godine.
 
Jutros probali da nastavimo gde smo stali pre kise. Kukuruz je suv medjutim problem je spoljna vlaga, vazduh, zemlja, ljustika i nedostatak vetra. U odnosu na vrsidbu pre kise, kad prodje kroz kombajn vlaga se poveca za 2 % tj. na 16 %. Pauza dok se vreme ne stabilizuje.
 
Puko top ili kako se vec kaze...

- - - - - - - - - -

Prinos na pola od lane i preklane...nude mi dvojica komsija prikolice,kao ako mi zafali eto oni su zavrsili,ha ha ha,stalo u moje kolko je bilo kuruza a ne da fali...

- - - - - - - - - -

Nesto razmisljam,od proletos koliko se jadan kuruz patio,mraz,led dva puta,susa,dva tornada...pa dobro ga je i bilo ondak..
 
Nismo se baš proslavili. Prinos 7 t/ha. Vlaga 14,9. Hektolitar 75,8. Oko 30 posto je bila repa predusev, ostala površina predusev soja. Kakva je godina nije loše, s obzirom kako su pojedinci u drugim krajevima prošli. Sutra ako vreme dozvoli tanjiranje i priprema za setvu pšenice. Danas ćale rastura ureu, oko 50 kg po ha.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh