Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pokupite sa radnicima. Nakupice sebe pa x 5 sigurno. Uzas sta se sve desava ove godine.
 
Moze 1000kg+ Kada paprike moze da nabere 300kg, ovoga moze mnogo vise. Pogotovo sto je masa jednog klipa mnogo veca od industrijske paprike. Problem moze biti kretanje kroz redove kao i sta sa ne popadalim kukuruzom. Ja bi radio da radnici idu ispred kombajna (6 vrsta ako je heder njih 6). Svako svoj red da gleda i da ubacuje u heder. Mala brzina tipa 1 spora kod IMT traktora i pokupice se sve.
 
Još ovakve tri njive ostale za branje . Ali ćemo prvo sanirati krovove po kući i objektima malo pokupiti jabuka štose može iskoristiti, pa tek onda nastaviti sa kukuruzom dali brati ili vršiti videćemo. Godina za pamćenje i neponovila se.
DSC_0064.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -
 
200g klip. 5 klipova u kilu. 2500 klipova / 7.25 sati (pola sata za jelo i 15min u podne). 345 klipova na sat. ili oko 6 klipova u minut. Mislim da je moguce.
 
Ja se opraštam sa 366,pored dkc 5623 na istoj parceli nema šta da traži više,a krenuo ko lud ,lep modro zelen ,jači u startu ,i na kraju đokson.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh