Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Došli bi oni ali se plašili da ne dobiju vile u ruke pa ko vele 'ebeš i pivo.
 
Ja pon'o troja za rezervu za nedaj boze..i piva viska pon'o,al nece niko da se druzi...

- - - - - - - - - -

Jeli maticu,dobro da lola nije slikao one prevrnute,da se ne sramotim po forumu..
 
Juce skinut Maisadur 56....... celih 500kg mokrog zrna sa 3kj. O djubrenju da i nepricam......::sramota:: A najgore je sto ima jos toga za skidanje.....
 
Ne mogu da budem nezadovoljan kako sam prošao sa kukuruzom. Danas završen DKC 4943 na tri parcele. Prinos od 4000 do 5000 kg/kj. Nastaviću da sejem ovaj hibrid ako je preživeo ovu godinu onda mu se može samo skinuti kapa barem na mojoj zemlji. Poredjenja radi na njivi preko puta kukuruza koji je rodio 5t/kj sam imao 750 kg/kj soje. Sve parcele su sejane 05.04. na 19 cm, predsetveno 150 kg/kj NPK 3X15 i 150 kg/kj urea. To je sve za ovu sezonu možemo se samo nadati boljim godinama u budućnosti.
 
Neki Dekalb
77be1991eaae4479591f29a0f5e9932d.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Polako ali sigurno otaljavam svoje skromne povrsine pod kukuruzom. Prinos je odokativno taman toliki da sam na njemu malko u plusu. Sve u svemu, gledace se svako zrno gde i kako se trosi.
 
Puno više nego što se trenutno skida i ovde iznosi,bolje neka ostanu na kraju tri tačke.:osmeh:
Danas sam skidao kukuruze,na izgled odlični ali samo na izgled a na kilama jako kilavo, ali opet ne žalim se. Zato i razumem kolegu Bojčetića što neće da sablažnjava ostale članove na verujem dobrim prinosima, i to treba poštovati.
 
Poslednja izmena:
Juče ovrli nešto kukuruza mojim koperantima, dkc 5276 3520kg po kj vlaga 12%, zp 427 3480kg po kj vlaga 13,7%, pola parcele jednog pola drugog samo zajedno ovršeno 3950kg po kj vlaga 12,6%.

Ovih dana brao onaj zp 606 što ima jalovih biljaka i tačno 1 kikinda (3t) po kj, oko 2700-2800kg klipa po kj.
 
Skinuo kukuruz bc pajdas od 2 do 3 tone po hektaru u sustini kod nas u ataru to je taj prosek i pionira i dekalba. Nikad brze nije skinut kukuruz za par dana ceo atar gotov.
 
Poslednja izmena:
E a od danas cemo kukuruz ne da beremo, vec i ono malo sto ima da sakupljamo.......nenormalno jak olujni vetar.......upravo......
 
Juce skinuta 7 kj pod pionirom P0023, sejan 13.04. Vlaga bila 14, prinos 2750 kg po kj

- - - - - - - - - -

Ostali hibridi cekalju sledeci vikend, svuda je vlaga bila preko 16
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh