Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali čovjek je pitao kolko gubi ako skida sa 22% vlage , a odgovor je 11.6% , a ne 40%.

(jedino još možda to što ima malo manje da transportuje ali to nije nešto )
 
I plus dodati rastur i primese i ko zna sta jos nakarikaju...dodje to i 25 posto..
Lane su mi na tandem zmajevki sa 16 i 17 posto vlage redovno uzimali 1500kg ili vise..
 
Vlaga nije dodatni trosak to svakako ce kalirati kukuruz ako ceka da padne vlaga.. ali zato troskovi susenja jesu.. ostavi kilogram kukuruza sa 20 % vlage na suncu pa kad se osusi vise nece biti 1kg nego manje
 
Ja sam večeras trknuo da uzmem uzorak Pionira 9911, i vlaga je bila 13.1%. Klipove sam barao već po mesečini i tek kad sam došao kući sam video koliki je to jad od kukuruza. Klipovi mali, zrno sitno, i što me posebno brine jaaakoo lako ispada iz ljuštike. Ukoliko kombajner stigne sutra ga skidamo.
 
Vlaga nije dodatni trosak to svakako ce kalirati kukuruz ako ceka da padne vlaga.. ali zato troskovi susenja jesu.. ostavi kilogram kukuruza sa 20 % vlage na suncu pa kad se osusi vise nece biti 1kg nego manje

Da,naravno..ali cesto sam se nagledao da ljudi lageruju kuci kuruz sa 16 17 posto vlage,i u prolece ode tel kel...isto tako i sa 22 i vise posto u kotobanji u klipu i isto na prolece ide tel kel sa dosta vecom vlagom od jusa...tako da nije mala stavka ko ima ozbiljniju kolicinu..
 
Juce sam proveravao jednu parcelu sa 0725,14.4 vlage iz ruke sto se kaze...juce je bio topao dan a danas vetar,mislim da cu sutra zakositi,sumnjam da ce pasti vlaga nesto drasticno opak je to fao 600 grupa..
 
Bas tako kolega jako sporo otpusta vlagu,ali zbog nekih porodicnih problema isao sam na proveren hibrid nije sjajan ali nije me ni na izgled izneverio,bice nesto.
 
Zp 555
b60be855bdf8d0f27626eed743a0804f.jpg
 
Merena vlaga na P9911 i kaže 18,5%.Pred kišu imao je vlagu 28%.Ostao mi je još samo on pa će se čekati jer ide u kućno skladište.
 
Kuruzi zavrseni.
Prinos se kretao od nekih 900 kg do 3000kg po jutru.Sve je bio Dekalb najvise je dao 4943 najmanje 5276.Bili su sejani jos 4717 i 5222.
Toliko od mene ,aj zdravo.
 
Kako vam se cine kukuruzi sejani posle 1 maja ?? Ima li tu nade za neki solidan rod ?? Pricao moj drug sa promoterom AS hibrida kaze kasnije setve obecavaju preko 5-6t/ha. Ja sam iskreno video samo jednu njivu gde moze biti preko 4t ostalo mahom mnogo losije I od setve u roku.
 
Poslednja izmena:
Kako vam se cine kukuruzi sejani ?? Ima li tu nade za neki solidan rad ?? Pricao moj drug sa promoterom AS hibrida kaze kasnije setve obecavaju preko 5-6t/ha. Ja iskreno videi samo jednu njivu gde moze biti preko 4t ostalo mahom mnogo losije I od setve u roku.

Bolji su oni koje smo posejali nego oni koje nismo. :osmeh:
 
ajd malo da pricamo o gustini setve.

ovako koje sejao na 21 i imao rod 1000 kila.

dal bio veci prinos da je sejao na 35 cm ?

i sad a kada se podeli prinos od prosle godine i ove ispada da je bolje sejati redje.

jer ce da rodi uvek .izu

zev de je ekstra pregorljivo.

sta vi mislite o tome???
 
Gde si ti otiso,na 35 cm?Pa sad ovi momci seju na 15,ja se poveo za njima pa sam na 19 cm videcemo sta ce da bidne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh