Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci onda je i lokacija resena, a i ti imas pomoc oko :svinja:::000::::000::
 
Polako kjudi,vidim da nervoza polako uzima svoj danak.Strašno je kad neko kaže da je imao 2-3 t po kj,a još strašnije kad neko ima toliko sa hektara.Mislim da smo se sad svi uverili da su razlike među hibridima,a i sortama u soji,relativno male i da je ove godine samo pitanje da li je njiva zakačila koju kišu ili ne.Svaka čast ko je imao osrednji prinos i žal onima koji nisu imali ništa.Idemo dalje i bez dizanja tenzija.
Predlažem da moramo napraviti u novembru jedno druženje da se malo družimo,proveselimo,zaboravimo ove muke sa prinosom i utvrdimo ko je imao najmanji.
moj je veci :haha:
 
Evo malo slika sa skidanja kukuruza u Surduku.Prinos je takav da kombajn koji je ceo dan radio pored nas nije uspeo da napuni dve zmajevke...
2u4r8th.jpg
[/IMG]
ne6jk4.jpg
[/IMG]
bhgcqv.jpg
[/IMG]
2a8i9tf.jpg
[/IMG]
24nl2bp.jpg
[/IMG]
pauxv.jpg
[/IMG]
 
Kakvo proseravanje i sviranju kurcu!
Znas li ti nesreco sta je susa i "prinos za ponos?"
21370981_10209035790166212_5552443668325608147_n.jpg

Sa 5.5 kj u nasem ataru...

Čovjek kad je razočaran, ranjen i slomljen od svega, tada je najpotrebnije ustrajati i pokazati karakter, a ne potonuti u dubine iz kojih se tesko diže na noge!

I meni je pun k... takvi što misle Ako je meni crkla krava nek crkne i komšiji

,,Prinos za ponos" je reklama za ZP hibride
Šta reći a ne zaplakati ...
 
Neki clanovi kad imaju bolji usev od drugih onda opet trpaju te koji imaju losiji usev, kad imaju losiji onda su im ovi krivi sto imaju bolji usev ...

Nema nam par forumasa od kako je krenulo ovo rikverc obaranje rekorda.

Danas daj Boze da promenim gume na traktoru, pa sutra u probu beraca i traktora na par krugova.
 
Danas skinuo 4 jutra pionira 0023 16660kg
Vlaga 15.7.
Bas je bio nikakav .Zavrsio sam te krseve od kukuruza sad krecem u krem.
Samo.da ne bude kao prst u d.....
Inace kako cujem jedan nas izvoznik ć&ć kaze ne kupuje kukuruz jako mu je skup.
 
8c07181fdbf54b1b518d1caa35de5803.jpg


Prinos sa 2kj, Pioneer P0412 sejan na 24 oko 12.04 ... prošle godine na toj parceli bila detelina, ove godine bolje da sam ostavio u parlogu ali dobro, idemo dalje ...
 
Neki clanovi kad imaju bolji usev od drugih onda opet trpaju te koji imaju losiji usev, kad imaju losiji onda su im ovi krivi sto imaju bolji usev ...

Nema nam par forumasa od kako je krenulo ovo rikverc obaranje rekorda.

Danas daj Boze da promenim gume na traktoru, pa sutra u probu beraca i traktora na par krugova.

Nisam primetio da bilo ko od clanova nedostaje, ako imas informacije reci nam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh