Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stiglo nešto semenki
IMG_3226.jpg

IMG_3225.jpg
 
Na prvi letimični pogled ovih ogleda pss , svi su nekako "logični" i "paralelni" što se tiče prinosa kukuruza po hibridima , i odma nekako mi pade na pamet da pss Zrenjanin totalno odudara , kao da su malko štimani rezultati kod njih , "politički" .
Kod skoro svih drugih samo se smjenjuju dkc i P na prvim mjestima a kod njih kontra ?

P.s . Još mi privuče pažnju i primjena herbicida , na kraju što su naveli . Nije ni skupa .
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi Sale samo svi drugi priblizni . Tesko da svi namjestaju . Meni licno ni u dzep ni... Nego reci nesto o soji Apolo pito sam u temi soja a neces da kazes ...?
 
Po ovome ispada da je najbolje kad je klasična obrada i da je razmak na 24. Ne znam da li grešim?
 
Ja u no-tillu radim samo pšenicu i to mi dosta pojeftinjuje i ubrzava setvu,a ima i drugih velikih prednosti u odnosu na setvu u obrađeno
 
Jadnog li kolege Minđušara.Svi pričaju o oranju, plugovima,dubini,zatvaranju brazde,a on pocrveneo,ćuti, sago glavu.Rasprodao plugove i tanjirače,ostao mu samo podrivač i sejalica za direktnu setvu.Šta ti je život,kako leđa zna da okrene!Sudba kleta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh