Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17547613_10212013566996546_767888776_o.jpg


Gaucho Bayer

- - - - - - - - - -

17522381_10212013567236552_608720041_o.jpg


Cruiser Syngenta
 
Da li, posle setve, prelazite kembridz valjkom? Mislim da sam negde video i kakva su vaša iskustva sa kembridžem u kukuruzu?
 
Mozel mi neko opisat ko je sejao hibrid ZP 606,kakav je kukuruz u pogledu prinosa i tolerancije na susu itd.
 
Može da parira svim besnim hibridima po prinosu.Zrno je izuzetno kvalitetno i teško kao kamen jer ima odličan HL.Može da se skida i u zrnu za nuždu.
 
Ja ga sejem vec 4 god. I mogu reci da je izuzetan. Kao sto rece Matic veliko zrno i jakooo tesko. Po meni ako se poseje rano znaci sad od 1 aprila i da mu se dobra doza uree koja ce da mu drzi ovu vlagu onda nema problem u susi. Ali zato koji god da se poseje ako ga uhvati ona vrelina u vreme cvetanja ni jedan nece imati prinos. Dakle za ZP 606 svaka pohvala
 
Ima li neko iskustva sa PKB Kondor,dobio tri vrece za demo ogled,pa da vidim sta da ocekujem od njega?
 
Prosle godine zp 606 brao sip tornado sa 8 valjaka i zmaj 214. Oba su ga izbacivali prljavog ali ga nisu krunili.
 
Na ove cene semena ja ne bih rizikovao dok se temperatura zemljista ne podigne, tek za koji dan jutarnja oko 10.
 
A kakav je 606 za branje beracem?
Kod mene nema neke poteškoće sa branjem. Najbolje radim u ranu zoru kad ima rose. Nema ni jedne liske ni komušine. I mora da see krene ranije sa branjem, kad je negde 25-28 % vlaga, jer hoće da se kruni ako presuši. Ali pošto ide u čardak onda ga i netreba čekati da toliko osuši.
 
Recite mi kako bi bilo najbolje uraditi sto se tice djubrenja predsetveno. Jesenas nista nisam zaorao, da li bih smeo sada da pomesam ureu i NPK.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh