Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li cuvati jos stari kukuruz i da li ce ici cena gore sta mislite ?
 
Sledeće godine će se birati najverovatnije brzina na sejalici gde seje najređe,a neki će zalepiti i svaku drugu rupu na ploči...
Mi smo ove godine imali mogučnost da biramo seme .Zakerali smo da ,seme bude iz 2016 ,da ima klijavost bar 95% ....a sada vidimo da smo pogrešili .Da je bar oko 20% redji ,možda bi nešto brali.:osmeh:
Malo se šalim ali ne pamtim ovako dobro nicanje kukuruza .
 
Poslednja izmena:
Mi smo ove godine imali mogučnost da biramo seme .Zakrtali smo da ,seme bude iz 2016 ,da ima klijavost bar 95% ....a sada vidimo da smo pogrešili .Da je bar oko 20% redji ,možda bi nešto brali.:osmeh:
Malo se šalim ali ne pamtim ovako dobro nicanje kukuruza .

Mislim da će se mnogima osvetiti alavost.Na žalost potreban nam je taj prokleti dinar ali sve ima svoje granice.2016 se nikada neće ponoviti ali 2012,2015 hoće.Meni se prošle godine promoter sindžentin skoro pa smejao kada sam mu rekao da ću sejati na 30cm.Na to mi je podsmešljivo rekao da će klip biti isti i na 17 i na 25 i na 30 ali se debelo zajebo.Naši stari su govorili: ne boj se čestog žita i retkog kukuruza.Ali mi starije ne slušamo jer mislimo da smo mi izmislili toplu vodu.
 
Da si trazio mozda bi i dobio...! Samo ne znam sta bi mogao da ti nudim... :osmeh: jer kukuruza u proseku po kj verujem da si imao vise od mene! Ooo, daa, setio sam se da smo imali 100 l kise 27 Jula koja je doprinela prinosu isto kao i ove ako pada odmah! Ko sto je onda bilo tako i ove god., od kukuruza oprostio sam se!
Nikad nista nisam trazio, licno nisam bio ugrozen ni u proizvodnji ni privatnom zivotu. Ima onih koji su bili ugrozeni vise puta mislim na kolege forumase, pa ako si im ucinio dobro onda se dobru i nadaj.
 
@Zoran0230
Tvoj pristup proizvodnji je jedna krajnost a setva na 17cm je druga krajnost. Ako imas puno stajnjaka ne boj se na 23-24cm da posejes. Rodice ipak nijansu vise, hibridi na 30cm su izbaceni iz proizvodnje i nema potrebe tako retko jer zaista nece moci kompenzovati biljka velicinom klipa to rastojanje.

I dogodine sejemo na 19,6cm i 10% na 21cm kao i do sada.
 
Mislim da će se mnogima osvetiti alavost.Na žalost potreban nam je taj prokleti dinar ali sve ima svoje granice.2016 se nikada neće ponoviti ali 2012,2015 hoće.Meni se prošle godine promoter sindžentin skoro pa smejao kada sam mu rekao da ću sejati na 30cm.Na to mi je podsmešljivo rekao da će klip biti isti i na 17 i na 25 i na 30 ali se debelo zajebo.Naši stari su govorili: ne boj se čestog žita i retkog kukuruza.Ali mi starije ne slušamo jer mislimo da smo mi izmislili toplu vodu.
Zezao sam se na moj račun ali od guste setve i "ranijih" hibrida ne odustajemo .Nema roda ni na retkom ni na gustom usevu u ovoj godiini.Pre 20-setak godina sam kukuruz radio pomalo ,baš zbog čestih loših godina.Ponoviću opet,zimska vlaga ,koja je ove godine izostala je presudna za proizvodnju u našem području a gustina je manje bitna.Ne sejem ja na 17 cm nego na 19,x i 20 x .Hibride koje sejemo su do fao 500,maximalno 550.
 
Zp 434
Poceli su i listovi da zute ali nek izdrzi do kraja avgusta::novac:::ppozdrav:
33op6cl.jpg
[/IMG]
2jb3wxd.jpg
[/IMG]
211mmhf.jpg
[/IMG]
 
@slobapartola
Drugo je Brazil, imaju dosta nize cene proizvoda jer nemaju kome plasirati u okruzenju po vecim cenama za razliku od nas. Zato nije rentabilno kod njih, a kod nas jeste (do sada je bilo, videcemo na jesen kako cemo proci)/
 
Nikad nista nisam trazio, licno nisam bio ugrozen ni u proizvodnji ni privatnom zivotu. Ima onih koji su bili ugrozeni vise puta mislim na kolege forumase, pa ako si im ucinio dobro onda se dobru i nadaj.
Druze moj ja sam to rekao kroz salu za kreditiranje, daleko bilo, fuj, fuj, da mi treba ili da sam trazio! Drago mi je za sve koji mogu da preplivaju ovu baru punu krokodila, koja se poljoprivreda zove i da stera sve bez kredita!
Za tvoju informaciju samo sam jednom u zivotu uzeo kredit i nikad do sad, a to je bio onaj prvi poljoprivredni od 80.000 din.
Vracen na vreme i nikad ni za koju drugu svrhu!

- - - - - - - - - -

I kod mene sve ide na 21 cm, bez obzira na hibrid i fao grupu
Islo i kod mene isto, ali vec razmisljam na 24.5
@Bojcetic
Slazem se ja da ako je redji nece kompenzovati u velicini klipa i postujem tvoj stav, ali stvar je u tome da ako je gust po ovakvoj susi ume i da ne stvara klip uopste a cim je redji ima ga.
 
Pioneer P0216. Setva 04.aprila na 26 cm pola njive a ostatak na 28cm. Od djubriva 300kg ruske 16-ice i 250 kg KAN-a.
Pri vrhu parcele podgorevaju dok se pri dnu drze odlicno.









ZP555, setva isti dan i ista agrotehnika. Razmak 30cm.



 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh