Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zcurcic@Najverovatnije kasniji hibrid i kasnija setva...:ppozdrav:

NA hoćeš da kažeš da smo ti i ja jači proizvođači???:osmeh:Na kg. možda...:haha:
 
Sto se tice takvih profesora, ja se kladim da bi mu stali u zadnjicu svi klipovi sa jedne moje parcele!:osmeh:
Koliko naplacuju da zase.u svoju profesiju ili ih nateraju da daju takve izjave! Botova na kg gde god se okreces!
Sve to treba strojiti!
Izlaze u medije sa takvim izjavama i kad slusaju Beogradjani kako da ne steknu negatvno misljenje o nama jer kukamo i nismo zadovoljni ni sa cim u ovom nasem poslu!
Nemaju oni pojma o pravoj istini.
 
Mislim da nije godina merodavna za kritiku hibrida,jednostavno suša je igrala tu glavnu ulogu.Prošle godine i kad bi iz čardaka posejali ljudi, i tu bi bio rekordan rod,nažalost ove godine nije tako.Kod mene kukuruzi su očajni,u neke njive može da uđe komotno tarup,a predusevi su duvan,beli luk,pšenica i obilno nađubreni,jednostavno bez vode nema života.
 
Sad vec kod nas nesto i nema drasticne razlike izmedju semenskih kuca, uglavnom sve se zivo susi!
Ali i dalje tvrdim da je Dekalb prvi propao dok uglavnom ostali hibridi su se jos drzali. Ako bi dobra kisa pala pre 2-3 nedelje bilo bi spasa za vecinu, dok nekim Dekalbima i tada bi vec kasno bilo!
 
Danas potucane table za pokuse i uredeno malo
f3113fb2eb2e8a09cbf0444d433c8d03.jpg
8e98344c989ee0243fcc5c691a353a1b.jpg
021cef26a8ac029db30f222d007e8cfe.jpg
ba2c906763943fbdc831b030087ee4a5.jpg
e91352b300047163edfb64ef5fd380c6.jpg


Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Kako stoje druge semenske kuce na tom delu atara?
Vrlo diskutabilno stanje! I ja sam bio a i sad sam ogorcen tim hibridom odnosno Dekalbom, ali kako su dani prolazili definitivno kukuruz je puko na losijim parcelama prvo, da bi ovih dana pokazali negativne rezultate skoro sve semenske kuce.
 
Ja sam se lomio dal da smem baciti i 150 kg./kj. ureje i na kraju bacio i bez kiše mogu ti reći da mi je zaustavio kukuruz jedno vreme u proleće...:ppozdrav:
 
Ja mislim ko tvrdi isto ko i ja da je urea opasna kada nema kiše da ne greši puno.Primetio sam na sastavima gde sam duplirao da je agresivan na usev do te mere da se kukuruz mali skroz osušio i na ovratinama negde nam se prosula i mi to razbacili lepo sa lopatama i prošo i setvospremač preko toga sa daskama par puta i još se razvuko međutim ne vredi tu se isušio skroz kukuruz ta jedna fleka...:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh