Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako nema zimske rezerve jedva sam ovro svoje kukuruze u novembru i decembru,maltene svaki drugi dan kiša padala...:sta:
 
2012-e smo imali zimske rezerve vlage a sad ništa, može da se desi klip da se neuzbere ako nebude padavina u skorije vreme, usevi već trpe posledice suše, jako je bitno da maj i jun imaju dosta padavina (oko 200l ukupno po m2) e onda jul i avgust može kako hoće, nešto će se nabrati ali no, biće kako će biti.

Tako i moj kolega kaze, da smo u goroj situaciji nego 2012
 
U decembru palo 3litre, u januaru 10litri, februar 22litre i to sve palo po 5-6 litri po kiši a kanali za odvodnjavanje od prošlog leta suvi ko barut a ima koji su duboki i preko 3metra, mi ovu godinu možemo provući samo ako bude padavina na slavinu (redovno), ima kod nas deo atara (ka tri ante) koji nije video kišu odavno, pukotine u zemlji možeš ruku zavući, usevi jadni a na repištima katastrofa, neće ni ovi ostali daleko dogurati ako nebude redovno padavina.
 
Kukuruz je pre par godina u ovo doba bio u boljem stanju. Ipak, slabo se šta nabralo. Mislim da je to bilo 2015. godine. Hoću da kažem da je još uvek rano i da treba redovne kiše da bi bilo ičega. Sve je to još uvek trava.
 
IMG_20170616_175925_zpsxepz00ur.jpg

IMG_20170616_175921_zpst6iyjptm.jpg

Ima li kod ostalih ove gadije?
IMG_20170616_175856_zpszisexk26.jpg

Ima i lepih njiva za kalendar.
 
Dobrincan, kad je sejan taj 9241?

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Moj ZP 606 je za dve glave veci od mene a ja sam 180 cm. Uskoro bi trebalo da izbaci metlicu. Ali se pribojavam ovih temp sto njajavljuju. Samo da ne uleti u vrelinu i da ima problem sa oprasivanjem. Posle ako bude neka kisica on ce izgurati. Zivi bili pa videli
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh