Slatki krompir Batat

Tika

Novajlija
Učlanjen(a)
2 Feb 2009
Poruka
7
Dobar dan,
Vec duze vreme razmisljam o proizvodnji slatkog krompira Batat ali ne uspevam da pronadjerm potrebne informacije.Ukoliko neko zna nesto o ovom krompiru neka pise, ili zna nekog proizvodjaca u Srbiji?
 
ne topalovicu,nije djumbir nego slatki krompir.Meni se cini da sam kod madjara video da prodaju batatu za seme :cao:
 
da se umesam i ja malo :D elem batat sam video u NS u u metrou po ceni od neverovatnih 190 din/kg i uvoz je iz Hrvatske. Znam da su nesto kod mene pokusali da odrade sa tim batatom na ovom mom regionu ali je puklo a momci su iz slovenije bili...
malo prpcackaj na netu :D
 
Poznato mi je da samo jedan slovenac kod nas trazi kooperarnte.Ne znas zasto su pukli ti momci?Da iz Hrvatske je uvoz i ima ga i u maksiju i to znam i cena mu je 220 dinara. :cao:
Post je spojen: [time]1270068721[/time]
_________________________________________________
Inace na netu ima samo vezano za Hrvatsku ne znam jos uvek nikog ko to radi kod nas.
 
mislim da neko radi ali na maloj povrsini jer sam negde procitao a sada me ubij sta i kako..Ako se setim javljam omaaaa :bravo:
 
koliko sam čuo toliko ću pisati. batat slatki krompir rasad se proizvodi u plasteniku kao i duvan, polovinom maja se iznosi u polja i to na uzdignute bankove prekrivene folijom postaviću par slika kod mene u komšiluku
10yi9ns.jpg

11v6uk3.jpg

23lh5qu.jpg
 
ulaganja su jako velika ! zavisi dali proizvodiš rasad ili kupuješ ? prinose u komšiluku ću ti reći kada bude izvađen jedan red :sta:.( nije ti daleko, ako te sve interesuje navrati)
 
Hvala juki na informaciji , neznam nešto se još uvek preračunavam, treba probati na manjoj površini pa ako pukneš da nije velika šteta a i još nešto kome to prodati :sta: kada kažeš nekome da prodaješ batat a on te gleda belo i pita šta,kakav batak :haha:
 
meni ovo izgleda jadno ::lose:: neznam kolika je cena po kilogramu ? ovde nevidim dobar prinos
rjjogk.jpg

18yl1.jpg

:cao:
 
Tika je napisao(la):
Dobar dan,
Vec duze vreme razmisljam o proizvodnji slatkog krompira Batat ali ne uspevam da pronadjerm potrebne informacije.Ukoliko neko zna nesto o ovom krompiru neka pise, ili zna nekog proizvodjaca u Srbiji?
Pretrazivao sam po internetu i nasao dosta informacija o batatu, pa sam naleteo i na ovaj forum. Uglavnom, batat je jako zdravo povrce i iako ga zovu slatki krompir - nema veze sa obicnim krompirom. Pun je razlicitih vitamina, a nema masti i ne deblja. Sadi se negde polovinom maja, jer ne podnosi niske temperature (uslov je temperatura iznad 10°C). Procitao sam da prinos moze da bude i preko 20 tona po hektaru.
Samo ne mogu da dodjem do informacije gde da kupim rasadu, pa ako neko zna neka napise.
 
ja zadnje dve godine kupujem batat kod čoveka u Golubincima (kod Stare Pazove). On se već duže bavi time pa verovatno prodaje i rasadu
 
Ove godine sam dobio jednu gajbu batata da probam kakav je, i mogu da preporučim da se za jelo priprema sa krompirom. Treba obratiti pažnju da krompiru treba duže vremena da se skuva/ispeče, pa smo batat dodavali oko 20 minuta pred kraj kuvanja jela.

Što se tiče ukusa meni se svideo, negde između šargarepe i bundeve. Međutim ono što me je veoma zainteresovalo za ovu priču jeste cena od 160 dinara u hiper marketu i to kad je sniženje.
 
Nama je problem da razmnožimo batat. Pokušavali smo razne varijante ali ne uspevamo. A nećemo da kupimo rasad. U marketima su krtole verovatno zaprašene pa teško kreće klica. Ove godine ga nije bilo u Lidlu pa nismo uspeli da kupimo za naklijavanje. Ali polako.... ovladaćemo tehnologijom prozvodnje....
Što se tiče ukusa nemamo primedbi. Sasvim nam je prijatan. Inače traži rastresitu zemlju da bi krtola mogla da naraste.
 
U NSu u jednoj vocari gde uzimamo batat, cena je 450din/kg. Tako da novii 160din. je jeftinoca....
 





Купио сам пролетос саднице батата љубичасте боје. Две саднице нису уопште напредовале и није било ни плода, а преостале 4 видите на сликама. Ја сам презадовољан и са приносом и са укусом. Мени је најбољи припремљен као помфрит, краће се пече да се ухвати корица, а у средини да буде меко. Солити не треба, а и мање пије масноћу него кромпир.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh