*HITNO* mi treba vasa pomoc

Učlanjen(a)
27 Dec 2011
Poruka
651
Lokacija
Sabac
Ovako krmaca se oprasila pre tri dana 13 komada. Danas ceo dan vesela i sad je pronadjem mrtvu sa prasicima. Sta sad sa prasicima nemam ni jednu krmacu koja se priblizno prasi ili se oprasila. Da li postoji vestacko mleko i kako da ih naviknem da piju iz cinije ili bilo cega drugog . Steta je 13 komada da pocrkaju...
 
Ja sam pre par godina imao slican slucaj.dok sam ih pojio kravljim mlekom na flasicu i cuclu jednog po jednog bili su ok.kad sam poceo da im mutim neke predstartere svi su pocrkali.Na ciniju ce se vremenom naviknuti,ali za pocetak mora flasica,i silikonska cucla za bebe.samo nikad to prase nije kao krmacino...Imas srece pa sad nema muva,moje su one pojele.
 
Mi smo pre vise godina imali situaciju da krmaca nikako nije htela da ih primi. Dva dana su sisali pod vezanom krmacom. Dan dva smo ih ucili da piju mleko. Posle smo im davali Sanov Bonni-M sa mlekom. Sa time smo ih i othranili.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ja sam imao takav slucaj i uspeo sam da ih spasem ali bilo ih je manje hranio sam ih sa mlekom kratkotrajnim kupljenim u prodavnicu .Na 1l mleka razmutim 2 jajeta i sipam u posudu 3 do 4 puta dnevno.
 
Praktikujem probiotik jogurt par dana pa predjem na obicno kravlje. Trenutno imam krmacu sa 15 prasica pa ih dohranjujem kravljim. U pocetku sam davao jogurt kao sto sam naveo. Kada su mali i neznaju sami da piju uzmem spric od inekcije i svakom direktno u usta da osete ukus drugi dan vec sami piju.
 
I ja sam imao slicno pre par godina i othranili smo ih na cuclu,ali u pocetku se moralo davati svaka 2-3 sata,ali prodje i to za par dana.
 
Kod nas isto skoro crkla krmaca 2-3 dana posle prasenja. Prasice hranili onim jogurtom za prasad sto se razmuti. Ali kako koji dan se manje prasadi. na kraju nijedno nije prezivelo. Sad sta je ne znam. Mozda je jogurt bio kvaran.
 
ja sam imao slucaj da je 5 dan uginula krmaca, i svih 10 prasica sam odhranio na kiselom mleku. Kiselo mleko se malo razmuti da nije onako gusto i sipa se u njega malo kolistina, i prihranjivao sam ih iz pocetka po 7-8 puta na dan, kasnije sam poceo u to da sipam po malo pred startera i to je bilo to. Bez nekih vecih problema sam ih izgurao.
 
Imali smo slican slucaj. Sipali smo im u plitku tepsiju toplo kravlje mlijeko i odmah ih ucili da piju iz nje i tako ih othranili.
 
Hvala kolege, nazalost od 13 ostalo samo 3 i njih sam odneo kod komsije se krmaca sutredan oprasila pa poturio eno dobro su za koji dan ih vracam kod mene.
 
Nazad
Vrh