Univerzalne korpe za Zmaj kombajne(pod bubanj)

Verovatno da ja ne umem da stegnem korpu maximalno i da ne umem da povecam obrtaje i da nisam terao kombajn sa zitnom korpom pa ne znam kako treba da izgleda dobro izvrsavanje psenice. Okaci ti to uputstvo da i ja naucim nesto :ppozdrav:
 
Kod nas ima dosta njih koji rade pšenicu na kukuruznu korpu
ali gornje sito mora biti više otvoreno samim tim više povratne mase,a time i manji kapacitet kombajna
 
Kod nas ima dosta njih koji rade pšenicu na kukuruznu korpu
ali gornje sito mora biti više otvoreno samim tim više povratne mase,a time i manji kapacitet kombajna
Za to nisam čuo ali stariji kombajneri iz zadruga su mi pričali da kada je suša i žito sprzeno prve dve kaskade se blindiraju pa verovatno bi moralo i na kukuruznoj.

____________________________________

Uglavnom se itekako isplati staviti pogotovo ako je korpa malo deformisama vremenom, kod mene u selu jedan je traktorom čupao da zameni istu. E sto ljudi sto ćudi 170-1 190-1 143 niko se ne buni i ne zali na njih.
 
A koja je razlika izmedju kukuruzne i ove univerzalne? Meni po slikama deluju isto

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
170-191 imaju separator pride i samim tim bolji izvršaj tako da mogu da idu lepo sa univerzalnom korpom.143 ne bi da komentarišem da ne dođe do ratnog stanja na forumu. :osmeh: Kod mene je kombajn stigao sa univerzalnom korpom ali sam kupio žitnu na savet jednog člana foruma koji ima Z 171.Žitnu koristim u ječmu,pšenici,tritikalu i lucerki dok univerzalna ide za sve ostalo.
 
Kod mene na kukuruznoj korpi na DF-u (od Đure) su žice fi8, a svaka šesta je fi10, razmak mereno od sredine do sredine žice je 28mm.
Trebalo bi da te korpe sa cevima imaju manji lom na kukuruzu od ovih sa žicama.
Mene interesuje koji je prečnik tih cevi, i razmak između njih, na toj korpi sa cevima?

kod mene razmak između cevi, (supljina) je 19 mm, a cevi su debljine 16mm

Ujedno pitanje : dali na kukuruznu korpu sa promerom žica 8mm i razmakom između njih od 20-21mm se može kvalitetno izvršiti soja
Imam na ponudi zamjenu, dao bih svoju sa cevima za ovu na žicu pa neznam sto da uradim
 
Kod mene na 171 je univerzalna korpa i dooobro je kriva na sredini. Jel se to može ispravati ili ostaviti tako? Ili kupiti novu?
 
Kod mene je univerzalna bila kriva na jednoj strani i uspešno je vraćena pomoću prese.Ne znam da li se može ispeglati ako je kriva na sredini.Povadi žice napolje i probaj ne košta te ništa.
 
kod mene razmak između cevi, (supljina) je 19 mm, a cevi su debljine 16mm

Ujedno pitanje : dali na kukuruznu korpu sa promerom žica 8mm i razmakom između njih od 20-21mm se može kvalitetno izvršiti soja
Imam na ponudi zamjenu, dao bih svoju sa cevima za ovu na žicu pa neznam sto da uradim
Koji kombajn je u pitanju? Da li si siguran da su cevi, a ne šipke? Koliko ima loma u radu kukuruza sa tom korpom, mislim koliko manje u odnosu na klasičnu sa žicama?
Ja soju radim sa žitnom korpom, a sa ovom kukuruznom nisam probao. Razmišljam da napravim ovu sa cevima samo za kukuruz, baš zbog manjeg loma, jer ga lagerujem u džambo vreće.
 
Koji kombajn je u pitanju? Da li si siguran da su cevi, a ne šipke? Koliko ima loma u radu kukuruza sa tom korpom, mislim koliko manje u odnosu na klasičnu sa žicama?
Ja soju radim sa žitnom korpom, a sa ovom kukuruznom nisam probao. Razmišljam da napravim ovu sa cevima samo za kukuruz, baš zbog manjeg loma, jer ga lagerujem u džambo vreće.
U pitanju je JOHN DEERE 11 serija, kod broja okretaja doba oko 400 (nemogu spustiti niže) i sa ovom korpom na cevi imam dosta loma, nisam zadovoljan posebno kada vidim da moji kolege sa DF ili claas ovima rade puno bolje, Stavio sam i donje sito rupučasto od 16 mm, da smanjim povrat ali neide zadovoljavajuće
Što se tiče cevi - šipka nisam rezo da vidim dali je šuplje, ali mislim da su u suštni šipke, sve je glatko - nema oštrih bridova, ali mi se čini da su šipke debele pa je malo šupljine/prostora kroz koji prolazi velika masa zrna (ja to gledam ovako: korpa na cevi s debljinom cevi 16 mm i šupljinom od 19mm ima manju propusnu površinu od korpe na žicu s žicom promera 8mm i razmakom 20/21mm
što se tiće loma kukuruza možda ima i neka druga caka ali neznam više kako naštelovati bubanj (ulaz stavim na 30mm izlaz na 20mm), ili ima nešto drugo?
juče odlučio kupiti ovu na žicu, sada me samo brine dali sa korpom na žicu prečnika 8mm i razmaka 20 mm mogu da vršem soju
 
Imam univerzalnu korpu u kombajnu, 5mm zice a 11mm razmak izmedju. Kako ce to da radi u psenici?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Kukuruz i soju godinama radimo sa kukuruznom korpom sa sve blindama, ako imamo vise zitarica, menjamo korpu za zitnu, a ako je 2-3 kj. u pitanju,menjamo uslugu tj.on nama zitarice mi njemu kukuruz.
 
To je u redu sto vi kazete,mene samo zanimaju misljenja za ovu izvedbu korpe u psenici ? :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Kukuruz i soju godinama radimo sa kukuruznom korpom sa sve blindama, ako imamo vise zitarica, menjamo korpu za zitnu, a ako je 2-3 kj. u pitanju,menjamo uslugu tj.on nama zitarice mi njemu kukuruz.
Koji je kombajn u pitanju? Kako ti se pokazalo kosenje soje sa blindama? Napisi vise detalja o tome. Do kojeg prinosa mozes da je vrsis, sta ako ima malo vlage i koliko cesto se gusi?
 
Ako nekom treba dobra univerzalna korpa za 170-171 ima na prodaju jeftino!
 
Nazad
Vrh