Univerzalne korpe za Zmaj kombajne(pod bubanj)

Koji je kombajn u pitanju? Kako ti se pokazalo kosenje soje sa blindama? Napisi vise detalja o tome. Do kojeg prinosa mozes da je vrsis, sta ako ima malo vlage i koliko cesto se gusi?

Ja isto kosim soju sa blindama od 2012. godine. Kosio sam i prljavo i vlazno i zeleno i nema neke razlike u odnosu na kosenje bez blindi. Meni kombajn nije gusio ni sa stegnutom korpom jer sam vitla uvek maksimalno isporavao u korovu da mi ne bi pravio gomile na hederskom stolu.
 
Mi sa zmaj 161 kosimo soju,suncokret i kukuruz sa blindama i nikada nismo imali problema cim zavrsimo zetvu zita odma se ubacuje kukuruzna korpa stavljau se blinde i sita za kukuruz i sve ove tri kulture tako kosimo!
 
A jel stavljaš češljeve na odbojni biter ili ostaju lopatice?Mi isto tako radimo ali u soji ipak idu sita za pšenicu a kukuruzno za kukuruz.
 
Mi sa zmaj 161 kosimo soju,suncokret i kukuruz sa blindama i nikada nismo imali problema cim zavrsimo zetvu zita odma se ubacuje kukuruzna korpa stavljau se blinde i sita za kukuruz i sve ove tri kulture tako kosimo!
Takodje i mi sa 161 , samo menjamo donje sito, gornje je original closovo sa grepelovim nastavkom, a donje se menja zavisi dali je kuk. ili soja. Soja ide fi 9 mm. a kukuruz fi 16 mm. Sto se tice cesljeva na biteru ,ostaju lopatice, mozda je bolje za kukuruz staviti cesalj, ali ide i ovako. Kada smo poceli da stavljamo perforirana donja sita, umesto closovih, resili smo se dosta problema ,naime perforirano sito je dosta lakse pa samim tim je manje opterecenje za ladju, a plus toga imamo neuporedivo cistije zrno u bunkeru,
 
A jel stavljaš češljeve na odbojni biter ili ostaju lopatice?Mi isto tako radimo ali u soji ipak idu sita za pšenicu a kukuruzno za kukuruz.
Prve godine je otac stavio te cesljeve ja sam tada bio u JNA i kaze otac kad je nesto pocelo da lupa drobi on stane pregleda,a ono pukli srafovi i onaj cesalj namotalo oko bitera da su ga on i komsija od ujutro do uvece jedva odmotali i odglavili sa bitera i od onda samo lopatice ali smo ih u Kuli u Metaloprometu napravili deblje od nekih 3mm lima i sada im nema smrti.

- - - - - - - - - -

Takodje i mi sa 161 , samo menjamo donje sito, gornje je original closovo sa grepelovim nastavkom, a donje se menja zavisi dali je kuk. ili soja. Soja ide fi 9 mm. a kukuruz fi 16 mm. Sto se tice cesljeva na biteru ,ostaju lopatice, mozda je bolje za kukuruz staviti cesalj, ali ide i ovako. Kada smo poceli da stavljamo perforirana donja sita, umesto closovih, resili smo se dosta problema ,naime perforirano sito je dosta lakse pa samim tim je manje opterecenje za ladju, a plus toga imamo neuporedivo cistije zrno u bunkeru,
Mi imamo ona druga sita valjda Petersonova ako se tako zovu to od perforiranog lima smo imali na univerzalu.Sta ja znam jako lepo i cisto nam radi kombajn ali desi se da oce da pukne poneki leptir na situ i odma se primeti u bunkeru po cistoci kuci izvucemo sita ubacimo novi i teraj dalje.
 
To je u redu sto vi kazete,mene samo zanimaju misljenja za ovu izvedbu korpe u psenici ? :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
Imaš gore mojih slika i komentara na tu temu, nemaš se čega plašiti, to što ovde nekolicina menja korpe na 170/171 ne znači ništa jer u praksi masa ne menja niti se žali na izvršavanje koje dosta zavisi od sorte do sorte, stanja šina itd.
 
Nazad
Vrh