Bora

@Nadežda @Pole @Futurefarming @Landinidrajver,hvala vam na čestitkama,i da i vi dočekate tako lepu proslavu :ppozdrav::ppozdrav:
 
Molim posetioce ove teme,da mi pomognu svojim prilozima u fotografijama,starih vršalica.Ko poseduje ovakve vršalice,zamolio bih da ih slikate sa svih strana,obavezno i tablice i marku vršalice.Neko možda ima kod komšije,poznanika ili šire familije,ovakve vršalice,pa eto bio bih veoma zahvalan ukoliko mi neko pomogne.

Uploaded with ImageShack.usne






Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us.Ove slike su sa interneta,kao ilustracija,šta mi ustvari treba.

---------- Poruka napisana u 16:50 ---------- Prethodna poruka je at 16:37 ----------

Slike možete u elektronskom obliku,postaviti ovde :osmeh: Zahvaljujem :ppozdrav:
 
@Landinidrajver,hvala ti za ove zanimljive slike.Nadam se da će ih uskoro biti još.Za sada,jedino se član Džogi,i ti odazvali da pomognete,hvala vam obadvojici :osmeh:
 
Evo napisah i 1000-ti post,drago mi je je ako je koji,nekome koristio ili bio zanimljiv :osmeh:
 
Nikako nisam mogao da zaključim čemu ovo služi:
33cnf5f.jpg

Evo još malo uvećano:
1zu7aq.jpg
 
Zorane,veruj da ni ja neznam čemu ovo služi....Ovo je desno motor koji pokreće ovu spravu,koja mi liči na stari kompresor za sladoled.
 
Ovo je prskalica sa pumpum.Motor je marke Condor,jako mala je dimenzija,i vazdusno hladjeni motor.TAko da dole usisa vazduh i gore tamo kod dekna za ventile izduva vazduha.Licno sam video taj motor pre par godina ali je bio rastuern i nisam uzeo jer nije bio kompletan.
 
Ovaj traktor nalazi se u selu Studena kod Niša.Dali ima neko da je u blizini tog mesta,da bi pogledao taj traktor,i nabavio kontakt telefon,koji bi mi poslao na PP?

Uploaded with ImageShack.us
 
To je Deutz F2 M315.Imali su i gumenim tockovima.Kod nas u vojvodini i u srbiji, posle Hofherove,bili najpopularniji traktori.
 
Nazad
Vrh