Povratak na selo

Kaze drugar da se njemu isplati krava-tele jer jos pod svaku podbaci kupljeno sisavce tele.
 
Kada se desi recimo da krava posle porodjaja nece da prihvati tele, rade se neke metode kao sto su: premazes tele onako mokro koncentratom, i stavis ga kod krave. Ona krene polako da ga lize i nastavlja tako i posle nestanka koncentrata tj probudi materinski instinkt. Moguce da bi ovo uspelo i za malo vece tele a ovo je postupak posle rodjenja.
A za ovce je druga procedura. To nekako bolje znam a nikada nisam morao to da znam za krave, al eto postoji jedan postupak koji se moze probati.
 
U Crepaji se niko ne vraca na selo, broj stanovnika se malo smanjio sa 5000 na 4800. To je zato sto smo imali priliv izbeglica, pa je to malo usporilo pad. Da nije bilo tog doseljavanja, bilo bi nas sada mnogo manje. Ali, da se neko iz Pa ili Bg vratio u selo to ne biva. Gledam moju ulicu, kuce se gase jedna po jedna, deca odlaze, stari umiru. Cuo sam da sela poput Idvora, Samosa, skoro i nemaju vise dece za upis u skolu... Katastrofa potpuna... A iz jakih sela, Debeljace, Padine, Kovacice, mladi odlaze u Madjarsku, Slovacku u velikom broju.
 
Nazad
Vrh