fakultet poljoprivredna tehnika

Mozes odmah da ga upises, mislim da su u toku pripreme za prijemni. Ja sam polagao matematiku, mada ti toplo preporucujem sociologiju za prijemni jer je smesno koliko je jednostavno.
 
Lala,gde studiraš?Ovo te pitam zbog toga jer ja bih volio da studiram u Novom Sadu,ako studiraš u Novom Sadu imao bih nekoliko pitanja za tebe. :ppozdrav:
 
Kolege forumaši studenti, da li postoji na vašem faxu(poljoprivredni u NS) mogućnost studiranja nekog smera vanredno, dakle da nije obavezno prisustvo u toku cele nedelje?
 
@Farmer ll To za vanredno nisam siguran al mislim da sada kako stvari stoje nemoze vanredno da se studira,ali mogu se raspitati pa ti javim :ppozdrav:
 
Andrej je napisao(la):
@Farmer ll To za vanredno nisam siguran al mislim da sada kako stvari stoje nemoze vanredno da se studira,ali mogu se raspitati pa ti javim :ppozdrav:
Hvala drugar, ako bude moglo nekako vanredno ti javi. pozdrav :cao:
 
Imali onih koji su vec zaposleni,a završili fakultet poljoprivredna tehnika, zanimalo bi me kolika im je mjesečna zarada.
 
@neca
Ja sam davno zavrsio navedeni fakultet i zaposlen sam.Prateci Vase postove primetio sam da ste najvise zainteresovani za mesecne zarade.Samo da znate to je promanljiva stvar, zavisi gde ste zaposleni.Ako idete po toj logici najbolje je da se zapolite kao spremac u Naftagasu pa cete imati dosta dobru platu.Nemojte slucajno da idete za lekara i da se zaposlite u neko malo mesto jer cete raditi u smenama, a plata 30 do 40.000.Nego Vi upisite ono sto Vas interesuje jer onda ima sanse da to i zavrsite, a sta ce biti kroz cetiri pet godina dok Vi to nezavrsite to ni Vi ni ja neznamo.
 
Hvala ti na odgovoru,ali ipak ako neko ima konkretnije informacije,jer ne bih zelio da zavrsim neki fakultet i da radim za male pare.
 
Pozdrav svima, evo i ja malo da se ukljucim i barem da vas pozdravim jer ja radim na Poljoprivrednom fakultetu, na tehnici:) ime mi je Milivoj Radojcin, neki me mozda i znaju:) na materijalima sam i hidraulici. lepo sto se o ovome prica. ajde, ne obeshrabrujte buduceg kolegu!
 
Kako ljudi kažu: svako je krojač svoje sudbine.... E a od toga ti zavisii kolika će ti biti mesečna plata i da li će ti biti dosta!!! :ppozdrav:
 
Nije sve u novcu. Ni moja familija ga nikad nije imala Bog zna koliko, ali zato mome Ocu svako u selu skida kapu! To se na primer ne može kupiti novcem! :D
U početku sam i ja razmišljao kao kolega: ako već idem na fakultet, onda nek to bude nešto s čim kasnije mogu da zgrćem pare... Ali brzo će se ti snovi raspršiti, kad budete upoznali svakave sorte ljudi a i kad budete pročitali i neke druge stvari sem udžbenika i novina...

Sad mi je najbitnije da fakultet završim samo da ljudi ne bi rekli da sam bio preglup za tako nešto i da me se kasnije deca ne bi stidela. A to da ću do penzije raditi kao inženjer, više mi ne pada na pamet!
Kolega, iskreno se nadam da ćete na vreme uvideti da nije sve toliko u novcu koliko u mirnoj savesti i lakom snu. Gledajte da završite neki smer gde ćete kasnije moći da budete sami sebi gazda. Da vam kasnije u životu ne bi nad glavom sedeli ljudi koji vrede i znaju manje od vas! A danas je u 99% slučajeva tako!
I fizički posao je ništa naspram takve mentalne torture!

Takođe gledajte da u najidealnijem slučaju budete odgovorni samo za sebe i za svoju porodicu. Ali svakako gledajte da budete odgovorni za što manje drugih - za što manje zaposlenih!
Teško je nositi sve te ljude i još i njihove porodice na savesti...

Učite da biste bili nezavisni i suvereni. A novac ko šmirgla!
Ni dosad niko nije umro od gladi ko je zaista želeo da radi.
 
ee brate sve je ovo lepo rečeno,ali para vrti gde burgija neće.....
 
Nazad
Vrh